14 Ayar Yüzük Bozdurma Fiyatı

14 Ayar Yuzuk Bozdurma Fiyati

14 ayar satmak istediğiniz altın yüzük takılarınız varsa, bu makale size bu süreçte yardımcı olacaktır. Altınınız için ne kadar almayı bekleyebileceğinizi ve en çok kimin satın alacağını sizler için birkaç faydalı bilgi paylaşacağız.

14 ayar yüzüklerinizi bozdurmadan önce ne kadar bir maliyetle karşılaşacağınızı gerçekçi olarak bilmelisiniz. 14 ayar altın yüzüklerinizin ağırlığı ve ne kadar saf altın olduğunu mutlaka bilmelisiniz. Altınlarınızın ağırlığını genellikle insanlar bilmektedir. Bilmeyenler de kuyumcularda yada hassas terazilerde tartabilirler.

14 Ayar Yüzük Bozdurma Fiyatları

İnternet üzerinden 14 ayar altının ne kadar olduğunu bakarak altın yüzük için ortalama bir fiyat çıkartabilir. Ancak şunu unutmayınız Altın yüzüklerde işçilik ve kuyumcu kar oranları da hesaba katılarak fiyatlar düşmektedir. Bu nedenle net bir fiyat çıkartmanız mümkün olmayacaktır.

Ancak yapmanız gerekenlere bakacak olursak;

  • Mutlaka birden fazla kuyumcudan fiyat alın.
  • Altından anlayan varsa onunla bozdurmaya gidin.
  • Altın fiyatlarını takip edin.
  • Genellikle gittiğiniz kuyumcuya sorun.
  • Acele etmeyiniz.

14 Ayar Yuzuk Bozdurma Fiyati 2

Kuyumcuya 14 Ayar Altın Bozdurmak

Altın yüzükler genellikle kuyumculardan bozdurulmaktadır. Doğru olan da budur. Kuyumcular altınınızı alırken genellikle altın değerine, gramına ve kendi kazançlarını düşündükleri için illaki kar edeceklerdir. Kuyumcular en güvenilir altın bozdurma merkezlerinden dir. Düğünde alınan altınlar, hediyelik altınlar ve yatırımlık tüm altınların gelip geçtikleri yerdir.

Kuyumcular 14 ayar altın yüzükler dahil olmak üzere hemen hemen her altını bozdurabilmektedirler. Sattığınız her altın mutlaka hurdaya gitmektedir. Yani altın yeni baştan eritilerek farklı tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır. Altın yüzüğünüzü hurda altın karşılığında satmaktan daha iyi bir fiyat elde edebilirsiniz, ancak bu, parçalarınız bir bakıma benzersizse büyük olasılıkla gerçekleşir. Aksi takdirde, altın satıcılarının size sunduğundan çok daha fazlasını elde etmeniz pek olası değildir, ancak denemekten zarar gelmez.

Açık Arttırma ile Satın

14 ayar altın yüzük parçalarınızın antika değeri, benzersiz tasarımı veya değerli koleksiyon parçaları varsa, daha fazla para kazanıp kazanamayacağınızı görmek için onları çevrimiçi bir açık artırmada satmayı deneyebilirsiniz.

Altınkonak olarak 14 ayar altın yüzük olmak üzere tüm altınlarınızı en uygun fiyatlara bozdurmaktayız. Altın yüzüğünüzü nereden aldığınız hiç önemli değil Altınkonak firması olarak piyasada en iyi fiyatları sunmaktayız. Altınkonak olarak zor durumda kalsanız da kesinlikle bir fırsatçı gibi davranmıyoruz Altın yüzüğünüzün gerçek değer ne ise ona göre fiyatlarımızı sunuyoruz.