REKLAM GİDERLERİMİZİN MİNİMUM OLMASI

Altın Konak’ın diğer markalara endeksle reklam giderleri daha düşüktür. Reklam bütçelerimiz tüketiciye yansıtılmayacak şekilde planlanır. Şöyle ki; Altın Konak, milyonlarca liralık TV reklamları ile tanıtım faaliyeti yürütmez ve harcanan tutarları ürünlerin üzerine maliyet olarak yansıtmaz. Böylece tüketici, satın alacağı ürünleri firmanın reklam giderlerini de üstlenip satın almamış olur. Tüketicinin ödeyeceği tutar, ürünlerin salt maliyet fiyatlarına yakın değerlerde olacaktır. Altın Konak’ın reklam politikası %100 müşteri memnuniyetidir. Bizden alışveriş yapan tüm müşterilerimizin çevresine tavsiyesi ve iş birliği yaptığımız (YOTPO gibi) bağımsız yorum platformları aracılığı ile tanıtım faaliyetleri yaparak sağlanır. Bu sayede tüketicilerimiz, firmamız ve ürünlerimiz hakkında hem gerçek bilgiye hem de reklam gideri yansıtılmayan ürünlere erişme imkânı bulmaktadırlar.

ÜRÜNLERİMİZİN KALİTESİNİN YÜKSEK OLMASI

Altın Konak, sizlere sunmuş olduğu tüm ürünleri üstün kaliteli olarak üretir. Firmamız çatısı altında bulunan “Kalite Kontrol” biriminin denetimi olmayan hiçbir ürün sizlerin beğenisine sunulmaz. Tüm ürünlerimizin imalatında kullanılan malzemeler, sınıflarının en yüksek kalitesindedir. Şöyle ki; altın bazlı ürünler imal edilirken kullanılan altın “Has Altın” yani 24 ayar altındır. Böylece, altın alaşımlarındaki ayar düşüklüğüne asla rastlanmaz. Yani, 14 ayar olarak imal edilmiş bir ürünün, 10 ayar bir alaşım olma ihtimali asla yoktur. Satın alacağınız her ürünü belirtilen özelliklerinde satın almış olursunuz. Alaşımlar oluşturulurken eklenen maddeler, sağlık açısından da insanlara uygundur. Örneğin; alyans imalatında kullanılan alloy malzemesi, en üst kalite olarak tercih edilir ve asla sağlığınıza zarar vermez.

GÖRÜNÜŞÜ AYNI OLAN ÜRÜNLERİN KALİTESİNİN DAHA YÜKSEK OLMASI

Sizlerin de bildiği üzere sektörümüzde klasikleşmiş ürünler mevcuttur. Örneğin; tektaş, beştaş vb. gibi ürünler, sektör içerisinde faaliyet yürüten tüm firmaların ürün gamlarında mevcuttur. Bu tür ürünlerin kalitesini belirleyen temel etkenler arasında, imalatlarda kullanılan malzemeler, imalat teknolojisi ve işçilik kalitesi vardır. Sizlerin beğendiği, görünüş olarak birebir aynı olan ürünlerin imal edilmesinde, yukarıda saydığımız etkenler ürünlerin fiyatına direkt olarak yansıtılmaktadır. Altın Konak, en üst kalite malzemeleri, teknoloji ve işçiliği, sizler için bir araya getirir. Marka değeri olan firmalardan daha uygun fiyatlarla sizlere sunar. Yani, görünüşü aynı olan tüm ürünleri, daha kaliteli bir imalat ile, X markasına ödeyeceğiniz tutardan daha az ödeyerek satın alabilirsiniz.

SAHTE VEYA YAPAY PIRLANTALI ÜRÜNLERİ SATMIYORUZ

Özellikle pırlantalı ürünlerin taşımış olduğu en büyük risk, ürünlerde kullanılan pırlantaların sahte veya CVD (Laboratuvar pırlantası) olmasıdır. Altın Konak, pırlanta ürün gamında bulundurduğu hiçbir ürününde yapay pırlanta kullanmaz. Satın almak istediğiniz tüm pırlantalı ürünlerde mevcut bulunan pırlantaları, teknolojik cihazlar ile test eder ve aklınızda hiçbir şüphe kalmayacak şekilde sizlere bilgilendirmeler yapar. Taşların taşımış olduğu tüm nitelikleri, sizlere bilgisel olarak aktarır. Bilgilendirme yapılan ürünlerin uluslararası geçerli sertifikalarını (HRD veya GİA) sizlere sunar. Böylece; A ürününün özelliklerini dinleyip, B ürününü satın almamış olursunuz. Paranız cebinizde kalır ve pişman olmayacağınız bir alışveriş yapmış olursunuz.

ÜRÜN GARANTİ KAPSAMI

Altın Konak, satışa sunmuş olduğu tüm ürünlerine 2 yıl firma garantisi vermektedir. Satın alacağınız tüm ürünler “GARANTİ BELGESİ” ile sizlere teslim edilmektedir. Sattığımız tüm ürünlerin arkasında duruyoruz. Ürünlerimizin 2 yıl boyunca bakımlarını ücretsiz bir şekilde üstlenip, gerekli görüldüğü takdirde, sorunlu ürünlerin birebir değişimini de sağlıyoruz. Satın aldığınız her ürün ile beraber verilen garanti belgesinde “Tüketiciyi Koruma Yasası” ışığında oluşturulan garanti şartlarımızı açıkça ifade ediyoruz. Bunun için her alışverişin temel etkeni olan güveni, sizlere yaşatabilmek için şeffaf ticaret anlayışını şiar edindik. Unutmayın ki; Altın Konak’ın en büyük kazancı, alışveriş yapan müşterilerinin memnuniyetidir.

GERİ SATIN ALIMDA EN YÜKSEK FİYAT TEKLİFİ

Altın Konak’ tan satın almış olduğunuz tüm ürünleri, ihtiyacınız olduğu takdirde, en yüksek fiyat teklifini sunuyoruz. Müşterilerimizin bizden satın aldığı ürünleri, minimal düzeyde değer kayıpları ile tekrar satın alıyor veya başka bir ürünle değişimini sağlıyoruz. Böylece müşterilerimizin, ürün gamımızda mevcut olan tüm ürünlere erişimini kolaylaştırıyor veya maddi ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz. Özellikle pırlantalı ürünlerde başka firmalara göre daha yüksek fiyatlarla geri satın alım yapıyoruz. Örneğin; X firmasından alınan bir pırlantalı ürünü, maddi ihtiyacınız için yine X firmasına götürdüğünüzde size ödenecek tutar, ürünü satın alırken sizin ödediğiniz tutarın yaklaşık %50 sine tekabül etmekteyken, Altın Konak’tan aldığınız pırlantalı ürün için size ödeyeceğimiz tutar yaklaşık %60-70 ine tekabül etmektedir. Bu şirket politikamız sayesinde tüm müşterilerimiz hem daha kazançlı olmakta hem de devamlı alışveriş imkanını yakalayabilmektedir.

KÂRLILIK ORANLARININ MİNUMUM OLMASI

Altın Konak’tan satın alacağınız her ürün, minimum kâr oranları ile sizlerin beğenisine sunulur. Elbette ki her firmanın sizlere hizmet verebilmesi için satmış olduğu ürünlere kâr yansıtması gerekir. Bu kârlılık oranları ürünlerin birim miktarına bölündüğünde, satın almış olduğunuz ürünün birim fiyatları fahiş tutarlar olabilmektedir. Örneğin; X firmasından satın alacağınız 3 gram 14 ayar altın ürün yüksek kâr ile size satıldığında, Altın Konak’tan satın alacağınız 4 gram 14 ayar altın ürün fiyatına tekabül etmektedir. Böylece, cebinizden çıkan tutar, size daha az meta olarak dönmektedir. Altın Konak, müşteri odaklı ticaret anlayışında “Az kâr- devamlı alışveriş” prensipleri ile çalışıp sizlerin, aynı nitelikli ürünlere daha az tutarlar ödeyerek sahip olmasını sağlamaktadır. Hani şu meşhur “Toptan fiyatına perakende” ticaret anlayışı vardır ya, Altın Konak’ tan alışveriş yaparak, bizzat deneyimleyebilirsiniz.

ULUSLARARASI SERTİFİKALI PIRLANTALI ÜRÜN SATIŞI

Bağımsız kuruluşların (HRD, GİA) sınıflandırdığı ve sertifikalandırdığı, pırlantalı ürünleri satıyoruz. Sizlerin de bildiği üzere, değerli taşların birçok özelliği kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Sizin “F” renk sınıfında değerlendirdiğiniz bir pırlantayı, bir başkası “E” renk sınıfında değerlendirebilmektedir. Bu durum, satın almayı düşündüğünüz değerli taş içeren bir ürün için geçerli olabilir. Örneğin; satıcı firma, size “H” renginde bir pırlantayı “G” renginde, 0.25 karat bir pırlantayı, 0.29 karat bir pırlanta gibi satabilir ve sizleri ciddi maddi kayıplara uğratabilir. Bunun önüne geçebilmek için kurulmuş olan HRD ve GİA gibi tamamen bağımsız çalışan kuruluşlar, değerli taşların niteliklerine göre sınıflandırma yapmaktadır. Yapılan sınıflandırma sonucunda, bir nevi değerli taşın kimliği diyebileceğimiz sertifikalar hazırlamaktadır. Böylece hem satın almayı düşündüğünüz ürünün gerçek niteliklerini öğrenme ve fiyatlandırmasının doğru olup olmadığına karar verme şansını yakalamış olursunuz. Altın Konak, beğenilerinize sunmuş olduğu tüm değerli taş içeren ürünlere, uluslararası geçerliliği olan sertifikalar ile güvence vermektedir. Beğendiğiniz ürünleri gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

ONLINE  ALIŞVERİŞ İMKANI

Dünyanın neresinde olursanız olun Altın Konak’a, sanal mağazamız üzerinden ulaşabilirsiniz. İster stoklarımızda mevcut ürünlere, isterseniz de site içerisinde mevcut bulunan “Beğendiğiniz Ürün” alanından kişiselleştirdiğiniz her hangi bir ürünün görselini yollayarak, sizin için üretmemizi talep edebilirsiniz. Sizlere sınırları aşan hizmet anlayışı ile beraberiz. Müşteri danışmanlarımıza ürünlerimizle ilgili her an soru sorabilir, talep ettiğiniz ürünlere ilişkin tam ve doğru bilgilere erişebilirsiniz.

Unutmayın…

Bazen, insanların değişime ihtiyaçları olduğunu hepimiz biliriz. Sizlerin de değişime ihtiyacınız varsa birkaç saniye kadar uzağınızdayız.