Aşağıda belirtilen koşullar sadece İNTERNET MAĞAZAMIZDAN ve OUTLET MAĞAZAMIZDAN yapacağınız alışverişlerde geçerlidir.

 

 • Bu hakkın kullanılabilmesi için cayma kararının, ürün kargodan teslim alındıktan sonra, Altın Konak’a 7  gün içerisinde bildirilmesi gerekmektedir.(Siparişle üretilen ürünleri kapsamaz) Bildirimleriniz için 08507770203  iletişim numaramızdan ulaşmanız veya [email protected]’ye mail atmanız yeterlidir.
 • Altın Konak’ın onayı olmadan ürünü geri yolladığınız takdirde, iade işlemi gerçekleştirilmeyecektir.
 • Sanal mağazadan satın aldığınız stoklu ürünleri kargo firmasından teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde iade ederek ödediğiniz tutarı geri alabilirsiniz(Stoklu ürünler için geçerlidir). Tüketici Kanunu gereği, alyans ve yüzük siparişlerinde yasal olarak iade alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte, yüzük siparişlerinde yüzük ölçüsü kişiye özel olarak hazırlandığı için yapılan iadelerde stoklu yüzükler için %10 tutarında kesinti yapılarak iade alınmaktadır. (İçine yazı yazılmış evlilik alyansları ve kişiye göre ölçü yapılan yüzükler iade alınmamaktadır.)
 • Müşteri stoklu olan ürünü satın aldığında iade ürünün gönderim ve iade kargo ücreti(Ürünün değerine göre) alıcıya yansıtılır.
 • Değişime tabi tuttuğunuz ürüne, son kullanıcı tarafından herhangi bir zarar verilmemiş olmalıdır.
 • Tüketicinin özel sipariş, istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz. Yüzüklerde sonradan ölçü değişimi yapılması, kolyelerde sonradan zincir uzatma ya da kısaltma gibi işlemlerin yapılması durumunda kayıpsız iade hakkı kullanılamaz.
 • Ürün size teslim edildiğinde paketin içerisinde mevcut bulunan; fatura, garanti belgesi ve varsa hediye ile beraber Altın Konak’a iade edilmelidir.
 • Değişim talep tarihindeki güncel döviz kuru ve maden fiyatları geçerli olacaktır.
 • İade edilen ürünün Altın Konak’a ulaşmasının sonra ödemiş olduğunuz bedel, kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilir.
 • Değişime tabi tuttuğunuz işçilikli ürüne eşdeğer ürün değişimi yapma veya oluşacak fiyat farklılıklarını karşılayacak şekilde değişim imkanından yararlandırılır.İade ve Değişim işlemlerinde  tüm kargo ücretleri Alıcı tarafından ödenir.
 • Alıcının bir yurtdışı teslimat adresi beyan etmesi neticesinde Türkiye Gümrük Sahası dışındaki bir adrese teslim edilen ürünler iade kapsamı dışındadır.
 • Bu şartlara uymayan iadeler kabul edilmeyecek ve size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

   

PIRLANTALI ÜRÜNLER 

Kayıpsız değişim için: Satın almış olduğunuz tarihten itibaren 7  gün içinde, satış belgeniz ile birlikte, alışveriş yapmış olduğunuz mağazaya giderek ürününüzün değişime uygun olduğunu onaylatmalısınız. Pırlantanız değişim için uygun ise, pırlantalı ürününüzü sadece başka bir pırlantalı ürün veya  altın ürünleri ile değişimi yapılmaktadır.(Ölçüsü yapılmış pırlanta kişiye göre yapıldığı için iade alınmaz.)

 

TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN

Kanun Numarası: 6502
Kabul Tarihi: 07.11.2013
Yayımlandığı Yer: Resmi Gazete
Tarih: 28.11.2013        Sayı: 28835

 

www.atinkonak.com.tr‘ den alışveriş yapan tüketiciler için, ilgili kanunun ve yönetmelik hükümleri geçerlidir.

Whatsapp