22 Ayar Bilezik Bozdururken Ne Kadar Zarar Ederim?

22 Ayar Bilezik Bozdururken Ne Kadar Zarar Ederim

22 Ayar Bilezik Bozdururken Ne Kadar Zarar Edilir?

Günümüzde kaliteli el yapımı takıların 8 ayar ve 24 ayar arasında yapılmaktadır. Altın takılar 5000 yıldır kullanılıyor. 22 ayar altın takı işlemleri son yüz yılda artmaya devam etmektedir. 22 ayar bilezik bozdururken işçilik yoğun ve titiz; sabır ve disiplin istiyor. Bilezik, bileğin etrafına takılan bir mücevher eşyasıdır. Bilezikler deri, kumaş, kenevir, plastik veya metalden üretilebilir ve bazen taş, ahşap malzemeler ile de işlenebilmektedir.

Türkiye genelinde altın her zaman yatırım amaçlı takı olarak alınmaktadır. Bayanlar hem paralarının değerini koruması ve aynı zamanda da takı olarak kullanmak için 22 ayar bileziği tercih etmektedirler. İşçilikli ve işçiliksiz modelleri bulunmaktadır. 22 ayar bilezik modellerini diğer bileziklerden ayıran özelliklerin başında; daha saf altın olması gelir.

22 Ayar Bilezik Ölçüsü Nasıl Alınır?

22 Ayar bilezik ölçüsünü bulmada, sadece bilek ölçüsü almak hatalı olabilmektedir. Bilek ölçünüz doğru dahi olsa, ellerinize bileziğin girebilmesi için elinizin ölçüsü çok önemlidir. Bazen insanların bilek ile el büyüklüğü farklı olmaktadır. Halen kullandığınız yoksa bir bilezik alıp kolunuza takın ölçüsünü kolayca bulabilirsiniz. Ama bileziğiniz yok ise internetten 22 ayar bileziğin ölçüsünü bakın ve kolunuza uygulayın.

22 Ayar Bilezik Bozdururken Ne Kadar Zarar Ederim 2

22 Ayar Altın Saflığı

22 ayar altın %96.6 altın, %8,4 katkı madenine sahiptir. 18 ayar altınlarda oran %75 altın, %25 katkı madeninden oluşur. 14 ayar altın %58.5 altın %41.5 katkı madenine sahiptir. Son yıllarda bilezikler ve diğer altın takıların imalatında yer alan 8 ayar altınlardaki oranlar ise %33.3 altın ve %77.7 katkı madeni içerir. Altının ayarı yükselmeye başladıkça değeri artar ve saflığa yaklaşır. Böylelikle yumuşaklığı da artmış olur. 22 ayar bilezikler diğer altınlara göre daha esnektir. Bunun sebebi altın değerinin yüksek olmasıdır. 22 ayar altın anlık olarak alış satışta her işlemin farkı olur. Altın alış ve satış fiyatları arasında fark olduğu için anlık fiyatlarına bakarak yatırım kararı vermemenizi tavsiye ederiz. Altın uzun vadeli yatırımdır.

22 Ayar Altın Bilezikte Zarar Edilir mi?

22 ayar bilezik sizlerin kazanç sağlaması için yapılan tetkik ve analizlerde kazandıran bilezik modelleri arasında yer almaktadır. 22 Ayar Altın yatırımlarında alırken ve satarken kazanç elde etmek birçok kişi için iyi bir analiz yapmaktan geçmektedir. Nitekim düğünlerde ya da kişisel alınan özel hediyelerde altının yerinin oldukça önemli olduğu bilinmektedir. Altın takılarında ise bileziklerin önemli bir yere sahip olduğunu belirtelim. Alırken ve Satarken zarar etmeyeceğiniz ya da kazanabileceğiniz bir bilezik modeli arıyorsanız kesinlikle burma bilezik modellerini tercih etmelisiniz. Kısa vade de kar sağlamasa da burma bilezikler uzun vade de sizlere oldukça iyi kazanç sağlayacaktır. 22 Ayar altın bilezik aldığınızda işçilik fazla ise zararınız biraz fazla olabilmektedir.

22 ayar altın bilezik ve diğer altın bilezik modellerinde zara etmemek için mutlaka işçiliği az olan ürünleri tercih etmelisiniz. 22 ayar altın bilezik sadece zarafeti değil şıklığı da nabzınız kadar yakında hissedin diye size özgü bileklikler ve kelepçeler tasarladık. 22 ayar bilezikler için hemen altinkonak.com.tr web sitemize girerek online olarak satın alabilirsiniz.