Altın Kararır veya Oksitlenir mi?

Altın Kararır Veya Oksitlenir Mi

Altın Kararır mı?

Altın hem bir yatırım aracı hem de düğün, doğum gibi özel zamanların vazgeçilmez armağanıdır. Bazıları için şıklığını ve zenginliğini ortaya koymadaki en önemli aksesuarı olan altın, alıcısının gerçekliği ve kalitesi konusunda endişelere neden olabilir. Gerçek altının rengi nispeten daha koyu olmakla birlikte pek çok kişi altın kararır mı sorusunu merak edebilir. Sizler için altın kaplama kararır mı gibi sık sorulan soruları yanıtlıyor ve böylece doğru tercihi yapmanıza ve senelerce değeri gibi şıklığını kaybetmeyen altınlara sahip olmanıza yardımcı oluyoruz.

Altın Oksitlenir mi?

Altının gerçek altın olması halinde dahi yanlış saklama ve kullanım halinde zamanla kararması mümkündür. Bu aşamada hem aldığınız altının özelliklerinden emin olmanız hem de altını doğru şekilde saklamanız önem kazanır. 24 ayar altın kararır mı sorusu sıkça gündeme gelmekte, bu altınlarda zamanla havanın ya da tozun etkisiyle bir kararma olmamaktadır. Ancak bu altınları yine de çamaşır suyu, deterjan gibi kimyasal maddelerden korumanız ve ev işleriyle ilgilenirken çıkarmanız önerilir.

Altın alıcısının bir diğer merak konusu ise altın kaplama kararır mı olmakta, daha düşük maliyetli olduğu için altının ışıltısını üzerinde taşımak, ancak bütçesini de korumak isteyen pek çok kişi bu tasarımlara yönelmektedir. Altının kaplama olarak kullanıldığı dekoratif gereç veya aksesuarlar aynı şekilde 24 ayar haricindeki diğer tüm altınlar gibi zamanla havayla temasın etkisiyle kararabilir. Bu ürünleri kullanmadığınız zamanlarda bir mücevher kutusunda veya kendi kesesi içerisinde saklamanız, kararma olmaksızın uzun süre aynı parlaklıkla kullanabilmeniz için önemli bir tavsiyedir.

Düğünlerin sevilen ve uygun fiyatı nedeniyle tercih edilen bir diğer kolye veya küpe opsiyonu olan 8 ayar altın ise yine altın suda kararır mı sorusunun yönlendirildiği seçeneklerdendir. 8 ayar altının kullanıldığı mücevherlerin suyla temasının ne kadar uzun sürdüğü, havuz gibi kimyasal bileşen içeren veya deniz gibi tuz oranı yüksek sularda kullanıp kullanılmadığı kararma miktarını veya süresini etkilemektedir.