Bilezik Bozdurma

Bilezik Bozdurma

Bilezik Bozdurma

Bilezik, bileğinizin etrafına takılan altın, metal alışımlar ve deri kullanılarak yapılan takı türüdür. Bilezik genel olarak altın maddesi ile yapılmaktadır. Altın ile yapılan bilezikler genellikle düğünlerde geline takılmaktadır. Takı amaçlı ve yatırım amaçlı kullanılan bilezikler farklı tip ve modellerde her bütçe’de insana satılmaktadır.

Altın bilezik imalatı yapan tüm firmalar ürünlerini genellikle kuyumculara vermektedirler. Kuyumcular insanların isteklerine göre en çok satan ve en çok tercih edilen modelleri imalatçı firmalarda tarafından satın almaktadır. Alınan bilezik modelleri Türkiye’deki insanlara en uygun maliyetlerle satışını yapmaktadır. Altın saf hali ile çok yumuşak olduğu için işlenmesi altına şekil verilmesi de çok kolaydır. Tarih boyunca parlak sarı rengi ve ışıltılı olması da etkileyici özelliklerinden biridir. Kolay şekil verilebilen altın bilekte bileklik veya bilezik olarak takılabilmektedir.

Bilezik Bozdurma 2

Bilezik modellerinde genellikle altın ayar olarak satışı yapılmaktadır. Ayar derecesi ne kadar yüksek ise o kadar değerli haldedir. Değeri düştükçe altın içindeki metallerde artmaktadır. 24 ayar altın %99.9 saf halde iken 22 ayar altın ise %90 civarındadır. 18 ayar, 14 ayar diye devam eden bilezik modelleri 8 ayara kadar düşebilmektedir. Tarih boyunca hiç değer kaybetmeyen altın kadınlarda özel olarak şekil verilerek bilezik haline dönüştürülmektedir.

Kadınlar genellikle bilezikleri yatırımlık olarak daha sonra da takı amaçlı olarak takılmaktadır. Bilezikler, sade bilezik, burma bilezik, Trabzon bilezik, taşlı bilezik, pırlanta bilezik, ayarlanabilir bilezik gibi bir sürü tasarımlarla kuyumcularda satılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Altında İşçilik Ücreti Varmı? Altın Bilezik ve Kolyede İşçilik Ücreti Nedir?

Bilezik Bozdururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilezik bozdururken mutlaka altın piyasasını takip ederek hareket etmelisiniz. Altın en yüksek seviyedeyken satın. Bilezik bozdururken mutlaka birkaç kuyumcuya ve satın aldığınız yere sorarak en iyi fiyatı bulup bozdurabilirsiniz. Kuyumcularda hemen aldanmayıp altın bileziğinizi hemen satmayın. Çoğu insan hemen satayım hiç uğraşmayayım diyor ama karşınızdaki insan en uygun fiyata almak için çabalar. Burada dikkat edilmesi gerekenleri sizlere yazdık ancak yine de çok dikkat edin.

Altınkonak olarak yatırımlık yada takı amaçlı aldığınız altınları sizlerden en iyi fiyatlar sunarak almaktadır. Başka yerde bulamayacağınız fiyatlarla karşınıza çıkan firmamız sizlere en iyi fiyatları sunarak sizleri üzmemektedir.