Doğal Taşlı Yüzük

Dogal Tasli Yuzuk

Doğal taşlı yüzükler son yıllarda kadınların ve özellikle erkelerin gözdesi haline geldi. Adı üzerinde doğa da bulunan taşların işlenmesi ile ortaya çıkartılan doğal taşlı yüzükler her yaştan kadın erkek tarafından tercih edilmektedir. Kadınların ve erkeklerin günlük hayatlarında çeşitli doğal taş yüzükleri tercih edebilmektedirler. Doğal taş yüzükler sevdiğiniz kadın ve özellikle erkekler özel güzel bir yüzük hediye etmek isteyenler için çok iyi bir seçenektir. Doğal taşlara baktığımızda yüzüklerde kullanılan bir çok çeşidi vardır. Bu doğal taşlar şöyledir;Akik, Akuamarin, Amazonit, Amber, Ametist, Aventurin, Ay Taşı, Azurit, Çeroit, Elmas, Florit, Hayalet, taşı, İnci, Jasper, Kalsedon, Mercan, Mıknatıs taşı, Necef taşı, Oltu taşı, Pembe Kuvars, Safir, Yakut, Zümrüt vb tüm doğal taşlar yüzük ve diğer takı modellerinde kullanılmaktadır.

Doğal Taşlı Yüzükler

Dogal Tasli Yuzuk

Herkes doğal taşların renklerine aşık olur ama taşın tonuna göre değeri az ya da çok olur. Doğal taşda rengi büyük ölçüde değerli taşın renk derecesi ile belirlenir ve bu da taşın saflığı ve şeffaflığı ile belirlenir. Son zamanlarda bile, ara sıra keşfedilen yüzlerce farklı değerli taş vardır. Hepsi farklı niteliklere, özellikle sertlik, bölünme ve kırılma gibi dayanıklılıkla ilgili niteliklere sahip olduklarından, tüm değerli taşlar mücevherlerde kullanıma uygun değildir. Bazı değerli taşlar, bilezik ve yüzük gibi günlük kullanım sırasında sert darbelere maruz kalabilecek mücevherlerden ziyade küpeler ve kolye uçları gibi nazikçe giyilen takılar için daha uygundur. Bir değerli taşın dayanıklılığını anlamak ve değerli taşlı takılar yaparken bunu göz önünde bulundurmak önemlidir. Ancak yüzüklerde de son zamanlarda tercih edilmektedir.

Doğal taşlarda parlak renkler ve çarpıcı kesimlerle renkli değerli taşlar, klasik nişan yüzüğü ayarlarına göre bir farklılık unsuru sunar. Safir, zümrüt ve yakut gibi değerli taşlar antik çağlardan beri değerlidir ve çarpıcı bir ifade verebilir. Bununla birlikte, pırlantanın görünümünü seviyorsanız ancak fiyat gibi faktörler sizi caydırıyorsa, mozanit ve beyaz safir gibi değerli taşlar kendi benzersiz özelliklerine sahip mükemmel alternatif olabilmektedir.

Yüzüğe renkli taşların eklenmesi onu özellikle özel kılıyor. Geçmiş, şimdi ve gelecek için olası bir kombinasyon, sırasıyla yeniden doğuşu, sonsuz aşkı ve öngörüyü temsil eden Zümrüt, Tanzanit ve Safir yada yukarıda belirttiğimiz diğer taşlar olabilir.

Altınkonak Doğal Taş Takı Ürünlerimiz: Doğal Taş Takılar

Altınkonak olarak siz değerli müşterilerimizi doğal taşlı yüzükler ile buluşturuyoruz. Firma olarak sizlere sunduğumuz uygun fiyatlar ve kaliteli işçilik yanı sıra satış sonrası destek ile en iyi hizmetleri sunmaktayız. Doğal taşlı yüzükler de firmamız sizlere aşağıdaki ana maddelere göre hizmet vermektedir.

  • Altınkonak Sertifikası
  • 1-14 Gün içinde İade ve Değişim
  • Ücretsiz Yüzük Ölçüsü Değişikliği
  • Ücretsiz Bakım/Onarım İmkânı
  • Güvenli ve Kolay Alışveriş
  • %100 Müşteri Memnuniyeti