Kelepçe Bilezik

Kelepce Bilezik

Altın yüksek değerli bir kıymetli maden olup binlerce yıldır para, değer biriktirme aracı ve mücevher olarak kullanılmaktadır. Metal kayalarda veya aluvyal yataklarda parçalar veya zerreler halinde bulunan altın; yumuşak, parlak, sarı, yoğun, dövülebilir ve şekil verilebilir bir metaldir. Bilinen en fazla dövülebilen ve şekil verilebilen metal olan altının bir gramı bir metrekarelik alanı kaplayacak bir levha haline getirilebilir. Altın, kolay şekil verilebilen, kimyasallara karşı dirençli, korozyona uğramayan, oksitlenmeye dayanıklı, elektrik ve ısı iletkenliği yüksek olan, yansıtıcı olma özelliği de barındıran ve endüstriyel alanda da sıklıkla kullanılan bir madendir.

Altın günümüzde en çok tercih edilen takılardan biridir. Geçmişten günümüze kadar hep kullanılan altın ülkemizde ve dünyada takı ve yatırım amaçlı olarak kullanılmaktadır. Yüzük, küpe, kolye, bileklik ve bilezik olarak takılan bilezikler çok kullanılmaktadır. Düğünler, nişanlar ve özel günlerde takılan kelepçe bilezikler genellikle kadınlar tarafından takılmaktadır. İşçilikli olan bu kelepçeler 24 ayar ve 8 ayar arasında yapılmakta ve satılmaktadır.

Kelepçe Bilezikler

Metalik altın, sarı parlak renkte ağır bir metaldir. 1B grubu soy metallerinden bu ağır metalin özellikleri arasında, korozyona, sülfürlenmeye ve oksitlenmeye karşı direnç, diğer metallerle kolay alaşım yapabilme, yüksek elektrik ve ısı iletkenliği sayılabilir. Altın doğada elementel halde tek başına bulunma özelliğinden dolayı diğer metaller arasında farklı yere sahiptir.

Kelepçe Bilezik Fiyatları

Şık ve gösterişli olan kelepçe bilezik modelleri genellikle işçilikli oldukları için fiyatı biraz pahalıdır. İşçilik işin içine girdiği zaman her altın takı modeli fiyatı yukarıdadır. Bu fiyatlar göz önüne alındığında artık ayarı düşük kelepçe bilezikler tercih edilmektedir. Firmamız Altınkonak olarak kelepçe altın bilezik modellerinde firmamız en uygun fiyatları sunabilmek adına çok çalışmaktadır.

Sektördeki yaptığı işleler adından söz ettiren firmamız daima yol açan ve her bir altını en uygun fiyatlarla ve teknolojiyle buluşturuyoruz. Altın madenciliğinde, kırma öğütme sonrasında teknoloji seçimi, cevher içindeki altın taneciklerinin büyüklüğüne, cevherin oluşum koşullarına, türüne, cevherde bulunan diğer minerallerin mineralojik, kimyasal, fiziksel özelliklerine ve altının tenörüne bağlıdır. Genelde, altın tanecikleri mikroskobik boyutta dağılmış ise siyanür yardımı ile çözeltiye alma teknolojisi kullanılmaktadır. 120 yılı aşkın süredir siyanürleme teknolojisi dünya altın üretiminin %84’ünde kullanılmaktadır.

Bu teknoloji sayesinde artık altına her türlü şekil verilerek çok daha güzel işçiliğe sahip kelepçe altın bilezik modelleri ortaya çıkmaktadır. Piyasada bulamayacağınız tasarımları buluşturduğumuz mağazamızı ziyaret edebilir yada online mağazamızdan kelepçe bilezik modellerini satın alabilirsiniz.

Altınkonak Kelepçe Bilezik Modelleri

Birbirinden güzel ve uygun fiyatlı kelepçe bilezikler sizlerle hemen sahip olmak için tıklayınız.