Kulplu Gram Altın

0 50 Gram Altin Ne Kadar

Altın tarih boyunca insanoğlunun kullandığı ve en çok yatırım amacı ile kullanılan madenlerden biridir. Altını takı amaçlı kullanan da var yatırım amacı ile kullanan da var. Her ne kadar çoğumuz takı olarak altın alsak ta aslında altın genel olarak yatırım amaçlı kullanmaktayız. Hem kuyumcu hem banka aracılığıyla alım ve satım işlemlerini yapabilirsiniz. İşçilik ücretlerinin olmaması ve kolay ulaşılabilir olması ise bozdurduğunuz zaman değer kaybetmemesine yol açabilmektedir.

Altın kırmızı, sarı veya beyaz renkte üretilebilmektedir. Altını bakır ile karıştırınca kırmızı altın olur; altını gümüş ile karıştırınca sarı altın olur; altını nikel, platin gibi maddeler ile karıştırınca beyaz altın olur. Altın piyasada genellikle sarı olarak satın alınmaktadır. Gram altının tasarlanmasının ve çeşitlendirilerek üretilmesinin en önemli sebebi altının para birimi gibi ayrılarak kullanılması ve bu kullanımın kolaylaştırılmasıdır. Gram altın satın alırken işçilik ve komisyon gibi durumlardan dolayı ek bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Kulplu Gram Altın Fiyatı

Genellikle her şehrin kendi altın kuyumcular derneği vardır ve canlı altın oranı bu dernekler tarafından her sabah açıklanır. İşte bu yüzden altın fiyatları her şehirde aynı değildir. Ayrıca, altın oranı, ücretlendirme, mücevherlerin değeri, vergiler vb. gibi, ödediğiniz nihai tutarı etkileyen çeşitli faktörlerin olduğunu da bilmelisiniz. Kulplu gram altın fiyatları dünyada yaşanan olaylara ve piyasalara göre fiyatı şekillenmektedir.

Altında tam değer tam 1 kabul edilir. Bu yüzden 24 Ayar 995 milyem gram altın safa en yakın değerdir. 24 Ayar 995 Milyem gram altının ayarı yüksektir, bu içindeki diğer maden oranının sıfıra en yakın olduğunu göstermektedir. Yumuşak olduğu için kolay şekil verilebilmektedir. Bu özellikler gram altının işçilik maliyetini düşürmektedir. Bu yüzden satmak istediğinizde en az kayıpla satışını gerçekleştirmiş olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 0.50 Gram Altın Ne Kadar?

Altın Özellikleri

  • Sarı Altın: Altının rengi doğal olarak “sarımsı”dır ve standart koşullar altında stabildir, yani kararmaz, paslanmaz veya aşınmaz.
  • Beyaz Altın: Gümüş, paladyum, nikel ve bazen çinko gibi “beyaz” ana metallerle alaşımlı 24K altındır.
  • Rose Gold: Bakırla alaşımlı 24K altındır. Eklenen bakır miktarı, gül altının karat derecesini ve dolayısıyla nihai rengini belirleyecektir.

Gram Altın, 1 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr, ve 100 gr şeklinde, 995 ya da 999.9 saflıkta üretilen, standart ağırlık ve standart saflıktaki, garantili işlenmemiş altın külçeleridir. Gram altınlar aynı zaman kulplu olarak ta satılmaktadır. Piyasada altın fiyatları arttığı için kulplu gram altın alımı yükselmektedir. Düğünlerde, nişanlarda yada vb. gibi özel günler için alınabilecek en iyi seçeneklerden olan gram altın kullanım amacına göre kulplu olarak üretilmektedir.

Altınkonak olarak kulplu gram altın satışında piyasanın en uygun fiyatları ile satış yapmaktayız. İster online isterseniz de mağazamıza gelerek satın alabilirsiniz.