Takılarınızın Bakımını Nasıl Yapmalısınız?

Taki Temizligi

Altın Konak’tan veya başka bir firmadan aldığınız tüm takılarınız zamanla, kullanıma bağlı olarak, çizilme vb. gibi sorunlara maruz kalabilir. Bu nedenle alacağınız her takının öncelikle “Garantili ürünler” olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Garantili ürünlerin, garanti kapsamalarını sorgulamanızda fayda vardır.

Tüm Altın Konak ürünleri, 2 yıl bakım ve onarım garantilidir.

Takılarınızın Bakımı

Takı ürünlerinin renk değişimi ve metal deformasyonunun önüne geçmek için öncelikle ürünlerinizi kullanırken aşağıdaki bilgilendirmeleri dikkate almanızda yarar vardır.

1- Takılarınızı doğru şekilde kullanmalısınız:

  • Egzersiz ve spor yaparken, banyo yaparken, güneşlenirken veya saunada takılarınızı takmayınız. Çünkü ürün yüzeyi, ter ve temizlik kimyasal maddeleri nedeniyle zarar görebilir.
  • Takılarınızın parlaklığını sağlayan metal cilasının, deodorantlar veya güneş koruyucu gibi kozmetiklerle temas etmediğinden emin olunuz. Kullandığınız kozmetik ürünlerinin içeriğinde bulunan, katı ve sıvı yağlar genellikle takılara zarar verecek bileşenlere sahiptir.Elvin Altın Alyansları içi bombeli olduğu için içinde sabun artığı veya detarjan kalmaz.Alyanslarınız temiz olmasına yardımcı olur.
  • Takılarınızın üzerini, Altın Konak patentli bir bez ile de kolayca silebilirsiniz.

2- Takılarınızı doğru bir şekilde temizleyebilirsiniz:

  • Takılarınızı zaman zaman yumuşak bir sabunlu su banyosunda temizleyebilirsiniz. İşlem şu şekilde yapılabilir; alyansınızı yumuşak bir fırça ile hafifçe ve baskı yapmadan fırçalayınız, daha sonra temiz su (veya alkol) ile durulayıp, yumuşak pamuklu bir bezle kurutabilirsiniz. Böylece yüzükleriniz uzun süre parlayacaktır.

3-  Tüm takılarınızı Altın Konak’tan alıp, 2 yıl boyunca ücretsiz bakım ve onarım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz

Altin ÜrÜn TemİzlİĞİ

Mücevher Bakımı

  • Mücevherlerinizi, kimyasal maddeler veya kişisel bakım ürünleri (Losyon, parfüm vb.) İle temas ettirmeyiniz.
  • Mücevherin diğer nesneler tarafından zarar görmemesi için mücevher çantasında veya mücevherinize uygun muhafaza kutularında saklayınız.
  • Mücevheriniz zamanla renk değişimine uğramış ise; temizleme bezi veya benzeri bir ürün ile temizleyebilirsiniz. Temizleme bezinin haricinde, örneğin diş macunu ve diş fırçası ile dikkatlice bir temizleme işlemi yapabilirsiniz.
  • Mücevherinizi az nemli bir yerde saklayınız. Spor yaparken veya duş alırken lütfen takılarınızı çıkarınız.

Pırlanta Temizleme 2

Bilgi edinmek için: 0850 777 02 03 nolu telefon ve Whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilir, site içerisinde mevcut bulunan mesajlaşma bölümünü kullanabilirsiniz.