Alyans Bozdurma Hesaplama

Alyans Bozdurma Hesaplama

Alyans Bozdurma Hesaplama

Kuyumculuk alanında sanat olarak ele alınabilecek takı unsurlarından biri de alyans’dır. Alyans dışında değerli üretim ve işleme yöntemlerde bulunmaktadır. Tecrübeye dayalı bilgi birikimiyle oluşan üretim sistemlerinin bilimsel temellere oturtulmasıyla yeni üretim yöntemlerinin ortaya çıkması sağlanarak mevcut yöntemlerin kişiye ve ortama bağlı olarak alyans üretimi yapılmaktadır.

Alyans bozdurma hesaplaması bir çok web sitesinde bu tarz hesaplama yöntemleri bulunmaktadır. Ancak bu tip sitelere çokta güven olmayabilir zira anlık değişen fiyatlar sizleri yanıltabilir. Bunun nedenlerinden biri anlık değişen fiyatlar olduğu gibi her kuyumcu kendi hesaplamasını yapıp kar elde etmektedir. Sorduğunuz her kuyumcuda ufak tefek farklar olabilir.

Alyans bozdurmakta ise bozduracağınızın alyansın taşlı olup olmadığına, ayarına,ağırlığına ve o anki değeri ne ise ona bakılarak sizlere fiyatlar sunulmaktadır. Alyans diğer işçilikli altın ürünler gibi değildir. Altında işçilik olmayan tüm altınlar saf olarak işçilik ücreti alınmadan satılmaktadır. Alyansda adet işçiliği olduğu için fiyatı daha çok düşebilmektedir. Bozdurmak istediğinizde bundan kaçış yoktur. Bu nedenle en iyi fiyat veren kuyumcu’yu bularak bozdurmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Alyans Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Alyans ile Hangi Takılar Satılmaktadır?

Alyans Bozdurma Hesaplama 2

Alyans yüzük, kolye, küpe, bileklik ve bilezik gibi takı imalatları yapılmaktadır. Alyans üzerine altın, pırlanta, elmas gibi ürünler yerleştirilerek çok daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Alyans’ın işlenebilir olması kuyumculuk sektörünün en önemli metallerinden biri olan altın takı ve süs eşyalarında saf veya alaşımlandırılmış olarak kullanılmaktadır. Kadın ve erkek takılarında sıkça kullanılan alyanslar dünyada ve Türkiye’de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Son yıllarda artan altın, dolar, euro fiyatları kuyumculuk sektöründeki ürünlere olan talebin yükselmesi sebebiyet vermektedir. Bu nedenle alyans maddesi geliştirilmesi üzerine çalışmalar hız kazanmıştır. Dünyadaki ekonomik sebepler ve pandemi süreci kuyumculuk sektörünü de etkilemektedir.

Son yıllarda artan metal fiyatları ve kuyumculuk ürünlerine olan talebin yükselmesi sebebiyle saf metal kullanımının yerine alaşımların geliştirilmesi üzerine çalışmalar hız kazanmıştır.

Altınkonak olarak aşkınızı bir ömür diri tutacak alyansların satışı, bozdurulması konusunda sizlere en hesaplı hesaplamaları yaparak en iyi fiyatları sunmaktadır. Üretim kaynaklı hatalar için ömür boyu garantili olan ürünlerimize göz gezdirerek eski alyansınızı bize satabilir yenilerini satın alabilirsiniz.