Alyans Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Lv 056 C

En önemli etken altının ağırlığı onun üzerinde ilave edilecek olan işçilik maliyeti oda alyansın üzerindeki işçilik, desen, motif ona verilen emeğin uzunluğu veya kısalığı kullanılan teknolojinin maliyetinin yüksekliği veya alçaklığı bunlar hepsi altının fiyatın alyansın fiyatın etki eden unsurlardır.

Alyans fiyatları nasıl belirlenir? dediğimizde öncelikle o günün altın rayiç fiyatıyla ağırlığı çarpılacak üzerine de modelin zorluna veya kolaylığına göre maliyeti eklenip ondan sonrada müessese karı olur kendi firmanın belirleyici marjla tüketiciye yansıtılacaktır. Altının renginin değişikliği maliyete farklı etki eden unsur değildir. Her renk altın maliyeti bizim için aynıdır çok küçük farklılıklar vardır oda tüketiciye yansıtılacak oranda değildir işçilik%20 ile %100 arasında etki eden faktördür o da modelin zorluğuna kolaylığına üzerindeki desenlere işte verilen emeğe verilen emeğin süresine bunların hepsine etki eden maliyetlerdir.

Alyans Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Daha çok taşlı modeller ve üzerinde çok fazla desen olan modeller daha pahalı maliyetli ürünlerdir klasik alyanslar üzerinde deseni az olan ürünler daha az maliyete sahip ürünlerdir. Alyanslar da işçilikler adet işçiliğidir. Gram bazında hesaplanmaz. Eğer fiyatı gram bazında hesaplarsanız yanılabilirsiniz. Fiyatları karşılaştırırken satın alacağınız alyansların işçiliğinin iyi olması önem arz eder.

Alyanslarda rodaj(kaplama), cila, taş mıhlaması, kullanılan taşın parlaklığı kalitesi önemlidir. Alyans uzun vadede kullanılacak ürünler olduğu için kaliteli ve garanti sertifikalı alyanslar  tercih edilmelidir. Alyans alyans dır dememek gerekir alyans fiyatları içinde kullanılan karışımdan tutunda üzerlerine taşların takılması işlemi rodaj ve cila kalite farkı oluşturarak fiyatları etkileyebilir. Ucuz aldığınız bir alyans çok çabuk çizilmelere maruz kaldığı gibi derinizde alerjiye de sebep olabilir.

Screenshot 16

Screenshot 14