Alyans Yüzey Desenleri

Alyans Yuzey Desenleri

Alyans Yüzey Şekilleri

Alyansın görünümü kısmen metalin türü ve yüzüğün şekli ile ilgilidir, aynı zamanda metal için seçtiğiniz kaplamaya da bağlıdır. Nişan yüzükleri ve alyanslarla, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli bitiş seçenekleriniz var. Altınkonakta alyansın tüm çeşitlerini bulabilirsiniz.

Parlak Yüzey

Yüksek cilalı kaplama, parlak ve zamansız bir görünüm için ışığı yansıtır. Bu, hem nişan hem de evlilik yüzükleri için en yaygın kullanılandır. Pürüzsüz ve parlak klasik bir parlak yüzey oluşturur. Yüksek cilasının dezavantajı, yüzeyinin parlak olması çizilmelere meyili daha fazladır. Kullanıma bağlı zamanla  çiziklerin daha belirgin olmasına neden olur. Bu nedenle parlak görünmesini sağlamak için daha düzenli cilalama yapmanız gerekebilir.

Mat Yüzey

Saten, cilalı ve daha sağlam alyans yüzeyler arasında en ideal alyanslardandır. Hafif bir ışıltıyı korur ancak yüksek ciladan daha mat bir yüzeye sahiptir. Yüzeyde ayrıca boya fırçası tarzı bir doku veren hafif çizgiler olacaktır. Bu cila, yüksek cilalı ciladan çok daha çağdaştır ve modern yüzükler için mükemmel bir seçimdir.

Çekiç (Dövmeli) Yüzey

Çekiç yüzeyli bir dokuya sahiptir, keskin bir yüzüğe sahip olabilirsiniz. Bu yüzey, bir çekiç darbesine benzeyen organize eziklere sahiptir. Yüzüğün yüzeyinde, boyut ve stil eklemek için birlikte çalışan eğimler ve çıkıntılar bulunur.

Dikey Fırça Yüzey

Alyansınızda doğal ve keskin bir görünüm için dikey fırça kaplama harika bir seçimdir. Bu  doku, alyansın bir kenardan diğerine geçen kaba çizgilerden oluşur. Sadece çizilmeye karşı dayanıklılık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda tasarım aynı zamanda bir ağacın kabuğunu andırır.

Çizik Yüzey

Çizik kaplama, tam olarak adının gerektirdiği şeydir. Bu kaplamaya sahip bir halkanın yüzeyi, sağlam ve keskin bir şekilde çizilmiş gibi görünür. Bu tasarım, onu çizikleri ve lekeleri gizlemek için en iyi cilalardan biri yapar, bu da alyansınızın daha uzun süre modaya uygun ve yeni görüneceği anlamına gelir.

Kumlama Yüzey

Sağlam kum püskürtme ile iki dokuyu bir arada elde edersiniz. Sadece yüzey pürüzlü bir dokuya sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda halka dalgalı bir görünüme de sahip olacaktır. Bu iki tasarımın birleşimi, bu bitişi benzersiz yapan şeydir..