Seçimleriniz Değişse de Alyans Vazgeçilmezdir!

Secimleriniz Degisse De Alyans Vazgecilmezdir Altinkonak.com.tr

Sevginizi Simgeleyin

Her sevginin vazgeçilmez imgesi alyanstır. Büyüleyici görünüşü yanında, manevi bütünlüğü ve beraberliği de hayatınıza yansıtmaktadır. Seçimlerimiz ne olursa olsun, bağlılığımızı ifade etmek için tasarlamış ve üretmiş olduğumuz alyans modellerimizin özelliklerini sizlere bilgi olarak sunuyoruz.

 

  • Alyans Genişliği: Alyans halkasının silindirik yüzeyinin yüksekliğidir. 1 mm’den 12 mm’ e kadar (özel isteklere göre değişebilir) imal edilebilmektedir. Çeşitli motiflere sahip alyanslar, isteğe göre alyans yüzeyine uygun bir şekilde, değişken genişliklerde tasarlanıp üretilebilir. Örneğin, beğendiniz motifli alyansın genişliği 6 mm olsun. Bu alyansı yüzeyindeki motif değişmeden 8 mm olarak ta imal edilebilir.

 

  • Alyans Et Kalınlığı: Yüzük halkasının iç kısmı ile dış kısmı arasındaki mesafe farkını ifade eder. Bir yüzüğün kalınlığı milimetre ile ölçülür ve yatay olarak iç kısmından dışına doğru hesaplanır. 1.2 mm ile 2.5 mm arası siparişe göre üretilebilir. Et kalınlığı alyansın dışardan gelen darbelere karşı göstereceği mukavemeti belirler. Her et kalınlığı mesafesi, her genişlik için geçerli değildir. Bu nedenle, geniş alyanslarda et kalınlığının küçük değerli olması, alyansın daha mukavemetli olmasını sağlar.

 

  • Alyans Profili: Bir alyansın iç yüzeyini oluşturan, parçalarına göre aşağıdaki gibidir.

 

Astarlı modeller; bombe astarlı, düz astarlı

Astarsız modeller; şarniyelli astarsız, düz astarsız

Olarak sınıflandırılmaktadır. Bu özellik, kişiden kişiye göre tercih değişkenliği göstermektedir. Alyans seçiminde ilk dikkat edilecek husus, ergonomik kullanım olduğu için kullanım rahatlığı sağlayan profil tiplerini seçmenizde yarar vardır.

 

  • Alyans Rengi: Altın alyanslarda profillerin renkleri, 3 ana sınıf (Sarı-yeşil, roz, beyaz) olarak imal edilmektedir fakat çeşitli motifler için yüzeye faklı renklerde (siyah, lacivert vb.) uygulamalar yapılmaktadır. Profil renklerinin tonları, alaşımda istenen tona göre katkı maddelerinin miktarına göre belirlenmektedir. Yani, beğendiğiniz bir alyansın yeşile çalan sarı rengi veya koyu-açık roz rengi olması, modelin tasarlanan görünüş tonunu gösterecek şekilde alaşıma ilave edilen katkılara (alloy vb.) bağlı olarak değişir.