Online Kuyum Ve Mücevher Alışverişi Yapmanın Sizlere Tanıdığı Avantajlar

Günümüz dünyasında çoğu işlerimizi sanal ortamdaki imkanlardan faydalanarak çözebilmekteyiz. Örneğin, nüfus müdürlüklerine gitmeden “Yerleşim Belgesi” almaktan tutunda, bankalardan yapılan tüm işlemlere kadar, her ihtiyacımızı sanal ortam marifeti ile yapabilmekteyiz. Sizlerin de hak vereceği üzere, yaşam koşulları gibi etkenler her geçen gün zamanımızı daha verimli kullanmayı zorunlu kılmaktadır. Düşünün, büyük bir şehirde yaşıyorsunuz ve evden işyerinize bile gitmeniz saatler alıyor. Bir yakınınıza hediye takı almanız gerekti. Saatlerinizi, ürün beğenmek için mağazaları gezmeye ayırmanız kaçınılmaz olacaktır. Online alışveriş yapmanın avantajları başta zamandan tasarruf etmekten tutunda, bol ürün gamı tanıtımı sunmasına kadar saymakla bitmeyecektir. Bu yazımızda online alışverişin hem siz tüketicilere hem de biz firmalara sağladığı avantajlardan bahsedeceğiz. O zaman online alışverişin tanıdığı imkanları anlatmaya maddeler halinde başlıyoruz…

Birçok Mağazayı Gezip Yorulmazsınız

Aramış olduğunuz kuyumculuk veya mücevher ürünlerini bulabilmeniz için belki de yüzlerce mağazayı ziyaret edip ürünü aramanız gerekebilir. Online alışverişin bizlere sağladığı en büyük kolaylıklardan biriside, istediğiniz ürünü gezerek aramadan, sadece özellik ve nitelik bilgilerini kullanarak kolayca erişe bilmenizi sağlamaktır. İnteraktif ortam üzerinde tespit ettiğiniz ürünleri, ön bilgi edindiğiniz için direkt mağazalardan da satın alma imkanını yakalamış olacaksınız. Altın Konak’ ın birçok müşterisi satın almayı düşündüğü ürünleri, önce İnternet sitemizden tespit edip daha sonrasında fiziki mağazalarımızda bizzat görüp satın alabilmektedir. Bunun yanı sıra online alışveriş yapmanın avantajlarını daha etkin kullanan müşterilerimiz ise beğendikleri ürünün tüm özellik bilgilerine erişebilmektedir. Fotoğraf görsellerinin (Ürünün salt fotoğrafı, manken üzerindeki görünüşü) yanı sıra, ürüne ait 3 boyutlu 3600 video çekimlerini izleyip, ürünün tüm görünüş detaylarını yakından inceleye bilmektedir. Bunun yanı sıra özellikle alyanslar için sunmuş olduğumuz farklı hizmetlere de online mağazamız ile ulaşabilmektedir. Örneğin, alyans satın almak istiyorsunuz ve online mağazamızda bir model beğendiniz, yüzük numaranızdan emin değilseniz, web sitesi üzerinden yüzük ölçer (Ücretsiz) talep edebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünlerin hakkında sormak istediğiniz tüm soruları sorabilir, ürünlerin özelliklerinde değişiklikler talep edebilirsiniz. 

Tasarım Ürünlere Kolayca Erişebilirsiniz

Hepimizin bildiği üzere takı konseptleri çok geniş bir yelpaze sunmaktadır. Beğenilerinize interaktif ortamda görsel olarak erişme şansınız çok fazladır. Diyelim ki hayal ettiğiniz ürünle karşılaşmadınız fakat benzerlerine denk geldiniz. Hayalinizdeki ürünü, mevcut benzeri üzerinden değişiklikler yaptırıp, size özel olarak imal ettirebilirsiniz. Hatta hiçbir yerde karşılaşmasanız dahi tamamen kendinize ait tasarımları basit görseller hazırlayarak ürettirebilirsiniz. Altın Konak online alışveriş sitesindeki https://www.altinkonak.com.tr/begendiginiz-urun/ modülüne hazırladığınız basit görselleri aktarmanız yeterli olacaktır. Genellikle yurt dışından bu modülümüzü kullanıp bizlere, başta özel tasarım alyans ve mücevher imalatı yaptıran birçok müşterimiz bulunmaktadır. Bu modülü kullanıp sipariş veren müşterilerimize tasarladıkları ürünlerin 3 boyutlu çizimlerini hazırlayıp, hayal ettikleri ürünleri üretebiliyoruz. 

Fiziksel Mağazalara Göre Daha Fazla Ürün Görürsünüz

Altın ve diğer takı olarak kullanılan kıymetli metaller ile alaşım oluşturan metaller (Gümüş, platin, paladyum, zirkonyum, titanyum, çelik, rodyum vb.) özellikle son birkaç yıldır dünya piyasalarında çok değer kazanmıştır. Yatırımcılar güvenli liman olarak kıymetli ve yarı kıymetli metallere doğru daha fazla bir yöneliş sergilemektedir. Artan metal fiyatları bizler gibi yeni nesil konsept mağazacılık anlayışı ile çalışan firmaların yanı sıra yüzlerce şubesi bulunan firmaları da fiziki yatırımdan ziyade online ürün tanıtımı odaklı sanal mağazacılık alanına yönlendirmiştir. Hak vereceğiniz üzere, fiziki olarak her kıymetli metal ürününü mağazalarda bulundurmak maliyet açısından da büyük sermayeler gerektirmektedir. Örneğin, 1000 farklı model alyans gamına sahip olan bir firmanın, 6 ile 36 numara yüzük ölçüsü aralığında fiziki olarak alyans bulundurması, yaklaşık olarak sadece 50 kilogram 14 ayar altın alyans kütlesine tekabül edecektir. Düşünün, 22 ayar, 18 ayar, 8 ayar altın ve diğer kıymetli metalleri de (Platin, gümüş, paladyum, zirkonyum, titanyum vb.) eklersek sadece alyans satan bir mağazayı bile baz alsak, yüzlerce kilogram metal kütlesine tekabül edecek ve maliyet açısından başa çıkılamaz bir sermaye gerektirecektir. Dünyanın en büyük mağazacılık firmaları bile bu ağır yükün altından kalkamayacaktır. Bu nedenle kuyum ve mücevher sektöründe faaliyet yürüten birçok firma online mağazacılık faaliyetlerini geliştirmeye yönelik faaliyetler yürütmektedir.

Altın Konak olarak bizlerde online mağazacılık anlayışını, imalattan aracısız satış anlayışı ile bütünleştirdik. Gerek fiziki mağazalarımızda bulunan ürünleri gerekse de tasarım ürünlerin tamamını online mağazamıza taşıdık. Üretici partner firmalarımızın (Cetaş, Label, Arpaş, Label, Çilek vb.) yetkili satış distribütörlüğünü aldık ve üreticiden halka direkt satış kanalları (Online ve fiziki mağazacılık) ile siz tüketicilerimize uygun fiyatlarla (aracısız) sunmaktayız. Bu imalatçı firmalar ve kendi imalatlarımız olan alyans ve mücevher ürünlerimize online satış mağazamız olan altinkonak.com.tr üzerinden erişebilirsiniz. Online satış sitemizde her geçen gün gelişen ve genişleyen ürün model çeşitliliği ile sizlerin ürünlerimizi daha iyi inceleyebilmesi için 3 boyutlu 3600 görseller sunarak, ürünlerimizin tüm detaylarına erişebileceğiniz bilgiler paylaşarak, ürünlerimizi zihninizde tama anlamıyla canlandırmanızı sağlıyoruz. Böylece sizlere fiziki mağazadan daha fazla model ve ürün çeşitliliği ile fiziki mağazadaki tüm imkanları sunuyoruz.

Evet, bu yazımızda online-satış kuyum ürünleri ve mücevher alışverişinin bizlere sağladığı kolaylıklara kısaca değindik. Biliyoruz ki birçoğunuz online mağazalardan altın ve mücevher alışverişi yapmaktan sakınıyor… Altın Konak olarak bizler de sizlere çok hak veriyoruz! Maalesef art niyetli insanlar her yerde olduğu gibi kuyum ve mücevher sektöründe de mevcutlar. Özellikle ünlü imalatçı markaların (Cetaş, Arpaş vb.) ürün modellerini üretip, ürünler üzerine sahte patentler basarak veya markaların kullanılmış ürünlerini hiç kullanılmamış gibi göstererek sahtecilik yapanlar, son dönemlerde sayı olarak çok artmıştır. Bu nedenle ünlü imalatçı markaların ürünlerini satın almadan önce, ürünü satın alacağınız firmanın yetkili bayi olduğuna dair sorgulamalar yapınız. Gerek online gerekse de fiziki alışveriş yapmadan önce, alışveriş yapacağınız kuyumculuk ve mücevher firmasını muhakkak araştırınız. Firmalar hakkında yapılan yorumları ve şikayetleri okumayı göz ardı etmeyiniz. Bizimle alışverişiniz olsun veya olmasın! SİZ DEĞERLİSİNİZ…

Bilgi edinmek için: 0850 777 02 03 nolu telefon ve Whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilir, site içerisinde mevcut bulunan mesajlaşma bölümünü kullanabilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları

Çeyrek Altın Bozdururken Ne Kadar Düşer?

Çeyrek altın bozdururken fiyatı ne kadar düşeceği genellikle altın piyasasının güncel durumuna ve altının anlık fiyatına...

8 Ayar Tektaş

8 ayar tektaş, genellikle mücevherlerde kullanılan bir altın alaşımı ve tektaş taşıdır. “Tektaş”, genellikle...

Atatürk Altın Erkek Yüzük

Altın Konak firması, Türkiye’de özellikle geleneksel Türk motiflerini modern tasarımlarla buluşturan bir mücevher ...