Alyans ve Pırlanta Yüzüklerin Kullanılmaması Gereken 5 Yer

Couple On Canoe 2000x

Biliyoruz ki, muhteşem Alyans ve Pırlanta yüzüklerinizi aldınız ve o kadar güzel ki onu asla çıkarmak istemiyorsunuz. Ancak, onu daha iyi korumak için gerçekten yapmanız gereken yüzüğünüzü çıkarmanız ve kutusuna koymanız gereken 5 yer vardır. İşte bu beş ortamı sizler için bir araya getirdik.

Alyans ve Pırlanta Yüzüklerin Kullanılmaması Gereken 5 Ortam

1- Duşta

Alyans ve Pırlanta yüzüklerin kullanılmaması gereken ilk adıma baktığımızda sabun, şampuan veya başka herhangi bir kozmetik ürünü kullandığınızda, taşın üzerinde veya altında bir birikmeye neden olabilir. Yüzüğünüzü her zaman temizleyebilirsiniz, ancak taşın altında veya çatal uçlarında çok fazla birikme olması, sonunda taşların gevşemesine yol açabilecek çok fazla şey yapmayabilir. En iyisi duş öncesi alyansınız veya pırlantanızı  alıp bir yüzük kutusu  koymaktır.

 2- Yüzmede

İster bir denizde, gölde veya bir havuzda yüzüyor olun, yüzüğünüzü asla takmayın! Soğuk havalar parmağınızın küçülmesine ve yüzüğün kolayca kaymasına ve kaybolmasına neden olabilir. Havuzlarda ve kaplıcalarda bulunan klor, metal için iyi değildir ve rengini bozabilir. Suda eğlenceli bir gün geçirmeden önce yüzüğünüzü evde bırakmak en iyisidir!

3- Spor Salonunda

Ağırlık kaldırmayı veya temas sporlarına katılmayı planlıyorsanız, yüzüğünüzü evde bırakmak veya önceden çıkarmak en iyisidir. Ağırlıklar metali ve taşları çizerek potansiyel olarak düşmelerine neden olabilir. Ve tahmin edebileceğiniz gibi, temas sporları sırasında yüzüğünüz size ve başkalarına zarar verebilir.

4- Temizlik Yaparken

Ağartıcı, amonyak veya diğer temizlik malzemeleriyle olası sızıntıları önlemek için her türlü temizlikten önce yüzüğünüzü çıkarın. Bunlar, yüzüğün metaline ciddi şekilde zarar verebilir ve renk bozulmasına neden olabilir. Ayrıca, yüzeylere çarpması durumunda yüzüğünüzde herhangi bir olası hasarı önleyeceksiniz.

5- Yemek Yaparken

Bakteriler kolayca yüzük montürüne yerleşebilir, bu nedenle yemeğinizi pişirmeye hazırlanırken yüzüğünüzü takmaktan kaçının. Ayrıca, çok fazla yıkama yapacaksanız, yüzüğünüzü kazayla kaybetme olasılığından da kaçınacaksınız.

Güvende olmak üzgün olmaktan iyidir, diyoruz! Bu talimatları uyarsanız ve yüzüğünüz olası hasara karşı çok daha iyi korunacaktır.

Alyans ve Pırlanta Yüzüklerin kullanılmaması gereken 5 yer tavsiyemizi uyguladığınızda takılarınızı uzun yıllar kullanabilir ve değerinde bir kayıp yaşamazsınız.