Mücevherlerimi Ve Altın Takılarımı Ne Sıklıkta Kontrol Ettirmem Gerekir?

Mücevherlerimi Ve Altın Takılarımı Ne Sıklıkta Kontrol Ettirmem Gerekir

Altın Konak, takılarınızı daha uzun süre ilk haliyle kullanabilmeniz için ürünlerinizin yaşayabileceği problemler hakkında bilgilendirmeler yapacaktır.

  • Aşınma ve yıpranma:

Altın, tabiatı itibariyle yumuşak (çabuk eğilip bükülebilen) maden olduğu için ürünün çok fazla sürtünme ve temas eden bölgelerinde yıpranmalar görülebilmektedir. Bu durum özellikle yüzük türü takılarınızda bir kusur değildir. Deforme zaman içinde yaşanabilecek sıradan bir durumdur. Takılarınızın en çok yıpranan kısımları, dış yüzeyinde bulunan (taş tırnağı vb.) bölgeleridir. Ürün yıpranmaları garanti kapsamında değerlendirilmez ancak düzenli olarak ürünleriniz için kontrol alıyorsanız, bu hizmetlerin ne zaman gerekli olduğu konusunda size tavsiyede bulunabiliriz.

Elmas cevherinden oluşan taşlar, elmaslar dışında çizilemese de tüm taşlar, yeterince sert veya belirli bir noktaya çarptığında kırılabilir. Taşınızın zarar görmesi nedeniyle maddi kayıplar yaşamamanız için dikkatlice kullanmanız gerekmektedir.

 

Altin Bakimi

 

Bilgi edinmek için: 0850 777 02 03 nolu telefon ve Whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilir, site içerisinde mevcut bulunan mesajlaşma bölümünü kullanabilirsiniz.