Pırlanta Fiyatları

3mm Alyans

Pırlanta Fiyatları

Son yılların yıldızı olan pırlanta evlenecek çiftlerin, sevgililerin vazgeçilmez parçalarındandır. Türkiye’de ve dünyada hızla büyüyen pırlanta sektörü ülke ekonomilerine katkı sağlarken insanların mutluluklarına mutluluk katmaktadır. Dünya’da ortalama yirmi ülkede elmas çıkartılmaktadır. Elmas kesilip işlendikten sonra pırlanta haline dönüşür. 1919 yılında pırlanta ismini alan bu taş parçası pek çok farklı kesimi, berraklığı ve ağırlığı bulunmaktadır.

1970 yılından öncesinde pırlantaya pek ilgi duyulmamış bazen pırlantanın renkli olması kusur olarak sayılmış. Daha sonrasında koleksiyoncular pırlantanın nadirliğini keşfederek çok yüksek fiyatlar biçmiştirler.

Günümüzde pırlanta hemen hemen her takı modelinde kullanılmaktadır. Özellikle kuyumcu ve pırlantacılar insanların rağbet göstermesi ile altın pırlanta, alyans pırlanta gibi farklı maddelerle pırlanta satmaya başladılar.

Pırlantanın Gerçekliğini Nasıl Anlarız?

Pırlanta satın aldınız ve gerçek olup olmadığını nasıl anlarız diye düşüne bilirsiniz. Bunu anlamak çok zordur. Pırlantanın gerçekliğini ancak profesyoneller anlayabilir. Pırlanta da 4C özelliği bulunmaktadır. Bu 4C özelliği pırlantanın fiyatını belirlemektedir.

Pırlanta 4C Özelliği

  • Kesim
  • Renk
  • Berraklığı
  • Karat ağırlığı

Bu değerlere göre pırlantanın fiyatı da ortaya çıkmaktadır. Karat yükseldikçe pırlanta değeri artar. Kesime göre de fiyat artar. Prenses kesimler pırlantanın fiyatını arttırmaktadır. Pırlantanın gerçek olup olmadığını Altınkonak mağazamıza yada online mağazamıza tıklayıp orijinal HRD sertifikalı pırlanta modellerinden istediğinizi satın alabilirsiniz.