Pırlanta Nasıl Güvenle Satın Alınır?

Pirlanta Nasil Guvenle Satin Alinir

Bağımsız kuruluşların (HRD, GİA) sınıflandırdığı ve sertifikalandırdığı pırlantalı ürünleri satın almak, taşın gerçek özelliklerini içerdiğinden dolayı kandırılma riskinizi ortadan kaldıracaktır. Sizlerin de bildiği üzere, değerli taşların birçok özelliği kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Sizin “F” renk sınıfında değerlendirdiğiniz bir pırlantayı, bir başkası “E” renk sınıfında değerlendirebilmektedir. Bu durum, satın almayı düşündüğünüz değerli taş içeren bir ürün için geçerli olabilir. Örneğin; satıcı firma, size “H” renginde bir pırlantayı “G” renginde, 0.25 karat bir pırlantayı, 0.29 karat bir pırlanta gibi satabilir ve sizleri ciddi maddi kayıplara uğratabilir. Bunun önüne geçebilmek için kurulmuş olan HRD ve GİA gibi tamamen bağımsız çalışan kuruluşlar, değerli taşların niteliklerine göre sınıflandırma yapmaktadır. Yapılan sınıflandırma sonucunda, bir nevi değerli taşın kimliği diyebileceğimiz sertifikalar hazırlamaktadır. Böylece hem satın almayı düşündüğünüz ürünün gerçek niteliklerini öğrenme ve fiyatlandırmasının doğru olup olmadığına karar verme şansını yakalamış olursunuz.  HRD ve GİA nın sertifika hazırladığı pırlantalı ürünleri, web siteleri üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Altın Konak, beğenilerinize sunmuş olduğu tüm değerli taş içeren ürünlere, uluslararası geçerliliği olan sertifikalar ile güvence vermektedir. Beğendiğiniz ürünleri gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

Hrd Gıa Resim

Bilgi edinmek için: 0850 777 02 03 nolu telefon ve Whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilir, site içerisinde mevcut bulunan mesajlaşma bölümünü kullanabilirsiniz.