Pırlanta Yüzük Nasıl Anlaşılır?

Pirlanta Yuzuk Nasil Anlasilir

Pırlanta yüzük nasıl anlaşılır?

Pırlanta oldukça uzun ve zorlu bir yolculuğun ardından alıcısına ulaşabiliyor. Sektör mensuplarının pırlantaya hak ettiği değeri verebilmeleri ve olumlu katkı sağlamaktadır. Yerin yaklaşık 500 km altında oluşan elmas volkanik hareketlerin yaygın olduğu bölgelerden elmas çıkartılır. Bu elmas işlenerek pırlanta haline dönüştürülür.

Pırlanta esas ham maddesi elmastır. Elmas’ın özel olarak kesilmesi ile elde edilen bir taştır. Dünyada çok az bulunduğu için değerli olan pırlantaların rengi gözle bakıldığında hepsi aynı görünse de özel cihazlarla bakıldığında kalitesi rengi, karatı ve kesimi anlaşılmaktadır. Bu kriterlere göre pırlantanın değeri ve kalitesi anlaşılmaktadır.

Pırlanta yüzük karatı, kesimi, rengi ve berraklığı ile 4 ana unsuru içermektedir. Bu dört özellik bulunan pırlanta gerçek ve değerli bir taştır. Pırlanta yüzüklerde, kolyelerde, takı setlerinde, beştaşlarda ve bir çok takıda kullanılmaktadır. Pırlanta D harfi ile başlayan Z harfine kadar kalite sıralaması olan bir taştır. En kaliteli pırlanta D harfli pırlantalardır. Ağırlığı da aynı zamanda harfi ile birlikte fiyatının belirlenmesini sağlar.

Pırlanta yüzüğün gerçek olup olmadığını herkes anlayamayabilir. Çoğu pırlanta satan da anlamayabilir. Profesyonel bu işten anlayan birisinin bakması ile pırlanta’nın gerçek olup olmadığı anlayabilir.

Pırlantam Gerçek mi?

Pırlanta yüzük aldım ama Gerçek olup olmadığını nasıl anlarım diye düşünüyorsanız hiç endişelenmeyin. Firmamız Altınkonak pırlantanızın gerçek olup olmadığını anlayabilmektedir. Pırlantanızın gerçek olup olmadığını anlayabilmek için mağazamıza gelerek profesyonel ekibimizi sizlere yardımcı olur.

Altınkonak mağazasına gelmek için iletişim adresimize iletişim sayfasından bizlere ulaşarak mağazamıza gelebilir yada telefonla da bizlere ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.