Pırlanta Yüzük

Pirlanta Yuzuk

Pırlanta Yüzük

Pırlanta günümüzde özellikle son yıllarda pırlanta pazarı diğer dünya ülkelerine göre hızlı büyüme elde etmiştir. Uluslararası alanda iyi bir konumda olan pırlanta sektörü özellikle ülke ekonomisine katkısı büyüktür. Pırlanta yerin 400-500 km aşağısında bulunan elmas’tan alınan parça ile ortaya çıkmıştır. 20 ülkede çıkartılan elmas doğada 6-8-12 köşeli olarak bulunmaktadır. Pırlanta değeri kesimi, rengi, berraklığı ve ağırlığı ile farkını ortaya koyarak fiyatı belirlemektedir.

Bilinen en sert maddelerden biri olan pırlanta ışığa göre her renkte bulunabilir. En popüler renk ise beyaz’dır. Pırlanta renkleri D harfi ile başlayıp Z harfine kadar kalitesi değişmektedir. Doğada mavi, yeşil, sarı, turuncu, kahverengi, siyah ve pembe renklerde bulunabilmektedir. En nadiri kırmızıdır bu yüzden de pahalıdır.

Pirlanta Yuzuk 2

Pırlanta genellikle yüzük modellerinde kullanılmaktadır. Genellikle satışı çok olan yüzük modelleri kadınların özellikle taktığı bir takıdır. Eşinize yada sevdiğinize alabileceğiniz yüzükler piyasa da yüzük, bileklik, kolye, küpe gibi takılara takılmaktadır. Genellikle satışı olan pırlanta yüzük takılar 4C kuralına uygun olarak fiyatları belirlenmektedir.

Pırlanta yüzükler Türkiye’de her firma kendi sertifikasının bulunduğunu ve buna göre sertifika hazırlamaktadır. Ancak Pırlanta yüzük takı modelleri uluslararası alanda kabul görmesi için mutlaka HRD ve GIA sertifikalarına sahip olmalıdır. Bu sertifikaya sahip olan pırlanta yüzük alırsanız dünyanın her yerinde kolayca satabilirsiniz.

Altınkonak olarak pırlanta modellerinde 14 ve 18 ayar altın metali üzerinde yerleştirilen modelleri satmaktadır. 2 yıl bakım garantili olan pırlanta yüzük modellerimiz de özel siparişlerinizi 5-10 gün içerisinde kargo ile teslimatı yapılmaktadır. Altınkonak online ve fiziki mağazasında sertifikalı pırlanta yüzük modellerini satmaktadır.