Pırlantanızı Yüksek Fiyatlara Nasıl Satabilirsiniz?

Pirlantanizi Yuksek Fiyata Nasil Satabilirsiniz Altinkonak.com.tr

Aşkın, sevginin, unutulmaz anların simgelerinden birisidir pırlanta… Işıltısı sizi yansıtır, duygularınızı ifade eder hem size hem de değer verdiklerinize. Saftır parıldaması ve paha biçilemez ona sahip olmanın size verdiği mutluluk… Biz hiçbir zaman istemeyiz, size ayrıcalık bu yaşatan parıltıdan kopmanızı. Her ne olursa olsun, sizlerin yanınızdayız ve olası ihtiyaçlarınız için en az değer kaybını yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Pırlantanızı en iyi fiyatlara nasıl satabilirsiniz? Bu konuda size yardımcı olabilecek bilgiler paylaşmak istiyoruz. Unutmayın ki Altın Konak’ın amacı çıkar gözetmeksiniz, sizlerin doğru bilgilere erişmesini sağlamaktır.

Pırlantanızın değerini nasıl anlayabilirsiniz?

Pırlantanın değerini anlamak için sadece gözümüz ile incelemek yeterli değildir. Bunun eğitimini almış, uzman danışmanların desteği ve taş ile ilgili görüşleri alınmalıdır. Altın Konak, size bu hizmeti ücretsiz olarak sunmaktadır.

Pırlantanızı Değerinde Satabilmeniz İçin Birkaç Önerimiz Var!

Pırlantanızı satmak istediğinizde, doğru bir ekspertiz tespiti, size pırlantanızın değerinde satın alınmasını sağlayacak fiyatı önerecektir.
Yatırım aracı olarak da görülen pırlanta, satın alınırken dikkat edilen şeyler; taşın kesim işçiliği, rengi ve berraklık kalitesidir. Karat taşın ağırlığını (kütlesini) ifade etse bile tek kriter olarak değerlendirilemez. Ürünlerinizi değerinde satabilmeniz için sizlere değerleme hizmeti veriyoruz ve bu tamamen ücretsiz. Değerleme yaparken pırlanta ürününüzde kullanılan maden değerliyse o da pırlanta yüzüğünüze artı değer katacak ama zamanla aşınan yapısı sebebiyle, metal kısmın kütlesinde azalma olacak, fiyatlandırma yapılırken mevcut durumu hesaplanacaktır.

Uluslararası Geçerliliği Olmayan Sertifikalı Ürün Satmak mı İstiyorsunuz?
Uluslararası geçerliliği olmayan sertifikalı pırlantaları satmak çok zordur. Çünkü pırlantanızın geçerli sertifikasının olmaması, pırlantayı satmak istediğinizde birtakım problemlerle karşılaşmanıza sebep olur. Taşın nitelikleri göreceli olarak (kişiden kişiye göre) değişeceğinden dolayı, nitelikleri yanlış tespit edilebilir ve bu durumda değerinden çok düşük fiyatlara satmak zorunda kalabilirsiniz. Örnek verecek olursak; pırlantanız E rengi VVS berraklığında ve 0,50 karat ağırlığında olsun. Eğer elinizde ürüne ait uluslararası geçerli bir sertifika yok ise taşa değer biçen kişi, F rengi, VS berraklığında ve 0,45 karat büyüklüğünde bir taşın fiyatını önerebilir. Bu nedenle pırlantalı ürün satın alırken, HRD veya GİA gibi bağımsız kuruluşların verdiği sertifikasının olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer satmayı düşündüğünüz ürünün geçerli bir sertifikası yoksa, ürününüzü güvenebileceğiniz bir kuruluşta satmanızda yarar vardır. Altın Konak, sizlerden satın alacağı ürünleri bağımsız kuruluşlarda (HRD Türkiye) kıymet değer tespiti yapmaktadır. Bu işlem sayesinde, ürününüzü satarken zarar etme ihtimaliniz ortadan kalkmaktadır.

Pırlantanızı değerinde satın alarak, değerinden düşük fiyatlara satmaktan korunabilirsiniz. Kendinizi güvence altına almak istiyorsanız, pırlantanızı sertifikalandırabilirsiniz. Bunun için hizmet sağlayan (Altın Konak bu hizmeti vermektedir) bazı firmaları tercih edebilirsiniz. Altın Konak’tan alacağınız sertifikalandırma hizmetinin (herhangi bir kar gözetmeden) maliyetleri bulunmaktadır. Bu maliyetler göz önünde bulundurularak, değip değmeyeceği konusunda karar vermeniz gerekir. Eğer maliyetler aradaki fiyat farkını aşıyorsa sertifikasız pırlanta bozdurmak için güvenilir bir kuyumcuyu tercih etmenizi öneririz.