Yüzük Daraltma

Yuzuk Daraltma

Yüzükler tarih boyunca insanlığın en önemli aksesuarlarından biridir. Dini, kültürel ve modern olarak sayısız şekilde imalatı yapılan yüzükler kadınlar, erkekler, çocuk, yaşlı herkes için yüzük üretimi yapılmaktadır. Yüzüklerde tarihi figürler, kişiye özel imalatlar, bayraklar, klasik, modern vb gibi modellerde yüzükler üretilmektedir. Üretilen yüzükler her parmağa göre üretimi yapılmamaktadır. Standart bir ölçüde imalatı yapılan yüzükler kişinin parmak ölçüsü alındıktan sonra tam uyumlu olarak parmağa takılabilmektedir.

Yüzük Daraltmak Pahalı mı?

Yüzük daraltmak pahalı bir işlem değildir. Hatta tanıdık bir kuyumcuya gittiğinizde sizlere ücretsiz olarak ta yapabilmektedir. Yüzük daraltma işleminde birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler aşağıdaki gibi sıraladık.

Yüzük üzerindeki taş vb. cisimler alınarak yüzük kesilerek yüzük ölçüsüne göre kesilir ve daraltma işlemi yapılır.

Diğer yöntemlerden biri de lazer ile yüzükten parça alınır ve tekrar yüzük ölçüsüne göre şekli verilir.

Yüzük Daraltılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzük daraltılırken çok fazla eğip çatlamasını engellemek için dikkat edilmelidir. Penseyi yüzüğün etrafında hareket ettirerek daha iyi bir şekil verilmelidir.

Ya da en garantisi yüzüğü profesyonel ellere bırakarak yüzüğünüzü profesyonelce daralttırabilirsiniz.

Hediye yüzük almak istediğiniz de bir şekilde sevdiğiniz kişinin yüzük ölçüsünü gizli ya da açık şekilde öğrenmeniz.

Yuzuk Daraltma 2

Çelik Yüzük Daraltma

Çelik yüzük daraltma işleminde biraz zor süreç izleniyor. Zira çelik malzeme bükülmesi çok zor olduğu için yüzüğün bükülmesini çok zorlaştırmaktadır. Bu nedenle çelik yüzük parlatma pek te yapılmıyor. Belki çok özel bir durum ve maliyet gerekirse yapılabilir ancak Türkiye’de çoğu firma çelik yüzükle uğraşmamaktadır.

Altınkonak olarak çelik haricinde tüm yüzükler için daraltma işlemi yapmaktadır. Kilo verme sonrasında küçülen parmağınızda yüzük sallanıp düşebilir. Bu nedenler yüzüklerde daraltma işlemi yapılmaktadır.