Yüzük Numaranızı Öğrenmeniz Artık Çok Kolay!

YÜzÜk ÖlÇer El 1

Bizden yüzük sipariş etmek istiyorsunuz ama yüzük ölçünüzü bilmiyor musunuz?

Bir çoğumuz yüzük ölçümüzü net olarak bilemeyebiliriz. Öğrenmek için çoğumuz kuyumcuların yolunu tutarız. Belki sizlerinde başına gelmiştir, her kuyumcu farklı ölçülerde parmak ölçüsü alabilmektedir. Yani, A kuyumcusunda 20 numara alınan bir ölçü, B kuyumcusunda 19 numara alınabilmektedir. Kuyumcular ölçüyü alırken (kendilerine göre) göreceli bir değerlendirme yapabilmektedir. Yüzük ölçüsü almak çok dikkat gerektirir. Bu nedenle tüm olasılıkları ortadan kaldırmak gerekir.

Altın Konak ile yüzük ölçünüzü öğrenmek çok kolay ve sorunsuzdur. Sipariş vereceksiniz ve yüzük ölçünüzü bilmiyorsunuz “YÜZÜK ÖLÇER GÖNDER” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Sipariş tamamlanır tamamlanmaz size bir yüzük ölçer gönderiyoruz. Yüzük ölçünüzü, elinize ulaşan yüzük ölçer ile tespit edip bize yüzük numaranızı bildirdiğiniz de sipariş ettiğiniz ürün, yüzük ölçünüz genişliğinde size ulaştırılacaktır.

TYüzük ölçer1

Yüzük ölçer nasıl kullanılır?

Yüzük ölçer üzerinde parmağınızın ölçüsüne göre belirlenmiş halkalar bulunmaktadır. Halkaları deneyerek parmağınızın ölçüsünü tam olarak tespit edebilirisiniz. Size uygun olan halka, parmağınıza rahat ve güvenli bir şekilde oturduğunda doğru genişlik belirlenmiş olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey, parmak ölçünüzün sıcaklık değişikliği, uyku sonrası ve uyku öncesi vb. durumlarda değişebilir olmasıdır. Bu nedenle, daha sık deneme yapıp, net ölçüyü tam olarak belirlemenizdir.

Dikkat edilecek konulardan birisi de 2 mm genişliğinde bir yüzük ile 8 mm genişliğinde bir yüzüğün parmağınızdaki etkisinin aynı olmamasıdır. Bu nedenle, yüzük genişliği arttıkça yüzük ölçer üzerindeki sayısal değerin tespitini yapmak için dikkatli olmanız gerekmektedir. Örneğin, 8 mm genişliğinde bir yüzük almak istiyorsunuz. Yüzük ölçer üzerindeki halkaların genişliği 8 mm olmadığı için yapmanız gereken tek şey, en az 2 adet ardışık yüzük halkasını ( 12-13 numara, 13-14 numara vb. kombinasyonlar ile) parmağınıza aynı anda takmanızdır. Daha sonrasında parmağınızı hareket ettirerek, parmaklarınızın rahatlık durumunu değerlendirmenizde yarar vardır. Böylece seçeceğiniz yüzük modelinin parmağınızda nasıl bir etki yaratacağını tespit etmiş olursunuz.

Alyansların genişliği genellikle tüm ürün yüzeyi için aynıdır. Bu nedenle alyans ile çeşitli nitelikli yüzükler için ölçü tespiti farklılıkları gözlemlenebilmektedir. Alyans haricindeki yüzük türü takılar için ölçü tespiti yaparken, ürünün tüm yüzey genişliğini, yani en geniş ve dar kısmını dikkate alıp, parmağınızın rahatlığını göz önünde bulundurmalısınız.

YÜzÜk ÖlÇer El 1

Altın Konak, yüzük ölçeri ücretsiz olarak sizlere ulaştırmaktadır. Yapmanız gereken tek şey, aşağıdaki iletişim bilgilerimizi kullanmanızdır.

Bilgi edinmek için: 0850 777 02 03 nolu telefon ve Whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilir, site içerisinde mevcut bulunan mesajlaşma bölümünü kullanabilirsiniz.