22 Ayar Bilezik Bozdururken Ne Kadar Zarar Edilir?

22 Ayar Bilezik Bozdururken Ne Kadar Zarar Edilir

22 Ayar Bilezik Bozdururken Ne Kadar Zarar Edilir?

Altın tarih boyunca insan oğlunun hep tercih ettiği bir değerli maddedir. İnsanoğlu tarih boyunca altın ile alış verişlerini yaparken günümüzde de hala altın değerini çok daha fazlasıyla korumaktadır. Günümüzde insanlar genellikle yatırım amaçlı olarak altın tercih etmektedirler. Altın her şartta her yerde bir değeri bulunmaktadır. Tüm dünya da kullanılan ve dünya piyasalarında kabul edilen altın insanlarda özellikle kadınların önemli takı aracıdır.

Kadınlar yüzük, bilezik, kolye, set ürünler, küpe gibi altın takı modellerini her zaman takmaktan büyük keyif almaktadırlar. Genellikle yatırımlık olarak kullanılan altın kadınlar çoğu zamanda gösteriş amaçlı takmaktadırlar. Altın düğünlerde, kadınlar arasında altın günüde de sıkça kullanılmaktadır.

Altın farklı ayar gruplarına göre değerleri belirlenmektedir. Altın 8 ayar, 14 ayar, 18 ayar, 22 ayar ve 24 ayar olarak sınıflandırılmıştır. 24 ayar altın %100 altın demek oluyorken, 22 ayar altın %91 civarında altın bulunmaktadır. 18 ayar altın %75, 14 ayar %58 civarında bir altın olarak değerlendirilir. Diğer yüzdelik kısımlarda ise diğer metaller bulunmaktadır. 22 ayar altın piyasada genellikle bilezik alımlarında kullanılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Altın Bozdururken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

22 Ayar Bilezik Bozdurmak

22 ayar bilezik kuyumcuda bozdurmak istediğiniz de bir değer düşüşü illaki yaşayacaksınız. 22 ayar bileziğiniz çok işçilik yapılmışsa değer düşmektedir. Çünkü bir altın takıda bilezik olsun yüzük olsun farketmez işçilik çoksa satarken değeride düşecektir. Çünkü kuyumcular işçilik değerini de bileziğe yansıtmaktadır. Bir bilezikte ne kadar az işçilik varsa satmak istediğiniz de aldığınız fiyatlara yakın bozdurabilirsiniz. 14 ayar ve üzeri altınlarda değer işçilik olmadı mı çok düşmez.

Yatırımlık altınınız varsa ve en az zarar ile satmak istediğinizde her kuyumcuya güvenmeyin. Birden fazla kuyumsuya sorarak bozdurursanız iyi olur. Zira her kuyumcu kendi karını düşünerek almaktadır.

Genelde insanlarda 22 ayar takı gruplarında değer kaybı yaşanmaması ilgili genel bir kanı var.Aslında bu kanı yanliş bir kanıdır.Zinet olsun düz bilezik olsun 22 Ayar üründe işçilik alınmaktadır.  fakat işçilikli ürünlere göre çok daha azdır.Müşteri aldığı tüm ürünlerde işçilik ve dükkan karı ödemektedir.Fakat satarken bu iki kalem hesaplanmamaktadır.Kuyumcular sadece ürünün içindeki altına bedel ödemektedir.

Altınkonak 22 ayar bilezik bozdurma konusunda müşterisi olsun yada olmasın verilebilecek en yüksek fiyatı size sunmaktadır. Bütün kuyumcuları dolaşın ve en son Altınkonak mağazamıza gelin ve aradaki farkı görün. Piyasanın en iyi fiyatlarınız sunan firmamız 22 ayar bozdurmak isteyen herkes için en iyi fiyatları sunmaktadır.