8 Ayar Altın Satışı

8 Ayar Altin Satisi

8 Ayar Altın

Altın, tarih boyunca doğal güzelliği ve ışıltısı nedeniyle çok değerli olmuştur. Bu nedenle birçok kültür, altının güneşi temsil ettiğini hayal etmiştir. En sevdiğiniz takı parçalarını veya diğer takılarınızı satın alırken, herhangi bir kuyumcudan almaktayız. Takılar üzerlerinde farklı işaretler, yazılar renkler ve tiplerde satılmaktadır. Kuyumcu, karat ağırlığı, metal ağırlığı, kullanılan diğer metaller ve üreticinin bilgileri gibi bilgiler takılarda bulunmaktadır.

Genel olarak altın, dünya yüzeyinde doğal olarak var olan en az reaktif elementtir. Bu, saf altının oksijen ile kolayca birleşmediği, dolayısıyla rengini koruduğu ve kararmadığı anlamına gelir. Üstelik uzun süre parlaklığını korur ve dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Günümüzde alışveriş çılgınlığı ile insanlar özellikle kadınlar altın takılara rağbet göstermektedirler. Altın en değerli metallerden biridir ve altın takılar dünya çapında herkes tarafından tercih edilmektedir. Altın takıların genel saflığı K olarak adlandırılan karatajla belirlenir. Herhangi bir kuyumcu, bir altın öğenin karatajını ona farklı bir metal ekleyerek değiştirebilir. Günümüzde en düşük altın takı 8 ayar olarak satılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Altın Nasıl Anlaşılır Evde

8 Ayar Altın Satış Fiyatı

8 Ayar Altin Yuzuk Satis Fiyati

8 ayar altın az miktarda saf altın içerir ve içerisinde bakır ve gümüş gibi diğer elementlerde altınla karıştırılır. Altın sarı, beyaz pembe olarak’ta satılmaktadır.

Sarı altın sarımsı renktedir. Altın ne kadar sarı ise o kadar saf’tır.

Beyaz altın ise gümüş, paladyum, nikel ve bazen çinko gibi beyaz baz metallerle alaşımlı 24K altındır.

Pembe rose gold bakır ile alaşımlı 24K altındır. Eklenen bakır miktarı, pembe altının karat derecesini ve dolayısıyla nihai rengini belirlemektedir.

Altınkonak olarak siz değerli müşterilerimize en uygun fiyatlarla 8 ayar altın satışı yapmaktadır. Sarı, beyaz ve rose renk seçenekleri ile her türlü modellerde 8 ayar altın satışı yapmaktayız.