Altın Bozdurma

Altin Bozdurma

Altın Bozdurma

Altın son 50-60 senede teknolojinin gelişmesiyle önemli derecede geliştir. Altın madenciliğinin gelişmiş araç teknolojileri ile yapılması altına hızlı bir şekilde yatırım olarak kullanılmaya başlandı. Altın madeni çıkarılabilecek jeolojik özeliklere sahip olmaları bakımından İzmir ödemiş uşak, muratdağı, Niğde bolkandağı, sivas uzunyayla, Gümüşhane kelkit bölgeleri önemli konumlardır.

Altın günümüzde enflasyona karşı koruma görevi görse de insanlar yatırım ve takı amaçlı kullanmaktadırlar. Gelişmiş ülkelerde altın genellikle kuyumculuk sektörü, elektronik, dişçilik ve madalyon para basımlarında kullanılmaktadır. Altın son yıllarda fiyatının artması ile birlikte kullanımı da diğer sektörlerde azalmaya başladı.

Altın son yıllarda artış gösterse de yine de insanların en çok tercih ettiği parasal değeri olan maddedir. Altın’dan bir çok kolye, yüzük, bileklik, küpe takı setleri, cumhuriyet altını, gramlık altın, tam altın gibi farklı tip ve işçilikte kuyumcularda satılmaktadır. Her firma kuyumculuk sektöründe kendine özgü altın modelleri çıkartmakta ve satmaktadır.

Sahte Altin Nasil Anlasilir 2

Altın bozdururken insanlar bir çok sorunla karşılaşabilmektedir. İnternetten baktığı fiyatla kuyumcunun fiyatı aynı olmayabilir. Altınınız sahte çıkmış olabilir. İşçiliği çok fazla olan altın satılırken düşük fiyatlar verilebilir. Altında çıkan bu sorunlar nedeniyle kuyumcu ve müşteri arasında sorunlar çıkıyor.

Altının sahte olup olmadığını, gerçekliğini, altının nasıl anlaşılacağı gibi yöntemleri “Altın Nasıl Anlaşılır” yazımızı inceleyerek bulabilirsiniz. Diğer yazımızda belirttiğimiz bu yöntemler ile altının gerçekliğini birkaç yöntemle anlayabilirsiniz.

Yeni bir takı altın yada yatırımlık altın aldığınızda size sunulan fiyatlar eğer çok düşük geliyorsa mutlaka belli bir süre en 6 ay 1 yıl beklemelisiniz. Zira altın kendini bu süreler içerisinde değerini arttıracaktır. Altın bozdururken Altınkonak olarak sizlere sunabileceğimiz en iyi fiyatları sunuyoruz. Sizlere gerçekleri anlatarak sunduğumuz fiyatlar piyasada bulabileceğiniz en iyi fiyatlardır.