Beyaz Altın Nasıl Anlaşılır?

Beyaz Altin Nasil Anlasilir

Beyaz Altın Nasıl Anlaşılır?

Altın 1900’lü yıllardan sonra fiyatları hızlıca yükselmeye başladı. Bu yükseliş ile altın farklı sektörlerde kullanılmaya başlandı. Bu dönemden sonra altına hücum başladı ve dünya altın madencilik sektörü de hızlıca büyümeye başladı. Dünyada ve Türkiye’de altın madenciliği ile tonlarca altın çıkartılmaktadır. Çıkartılan bu altınlar atölyelerde işlenerek farklı farklı sektörlerde kullanılmaktadır.

Özellikle kuyumculuk sektöründe kullanılan altını genellikle kadınlar süs olarak yada yatırımlık olarak almaktadırlar. Altın rengi itibari ile sarı’dır. Ancak altın rengi sarı olsa da beyaz renkli’de altın bulunmaktadır. Beyaz altın oluşumu altın ve nikel alaşımından oluşarak ortaya çıkartılmaktadır.

Beyaz altın gümüş yani metalik bir renge sahip bir alaşımdır. Beyaz altın ışık ile kombinasyonu iyi olduğu için sıkça kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Altının içine iridyum, platin, rodyum ve palladyum gibi farklı metallerle birleştirilerek beyaz altın ortaya çıkartılır.  Beyaz altın ortalamam %80 altın, %16 nikel, %3 çinko ve %1 bakır’dan oluşmaktadır.

Mücevher sevenler genellikle beyaz altın tercihi yapmaktadır. Beyaz altın pırlanta ve elmasla birlikte kullanıldığı ürünler bulunmaktadır. Tüketiciler yani bizler ise beyaz altını parlaklığı ve zarif duruşu olduğu için tercih ediyoruz.

Altın Nasıl Anlaşılır?

Beyaz altın almak istediğinizde nasıl gerçek olup olmadığını anlamanız çok zordur. Zira içerisinde birçok maddenin alaşımları olduğu için anlaşılması zordur. Beyaz altının gerçek olup olmadığını anlamak için mutlaka güvenilir kuyumcu yada firmadan almalıyız. Peki güvenilir yerden de alsak şüpheye düşebiliriz. Bunun için de beyaz altını başka kuyumcu yada firmaya sordurarak gerçek olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Piyasada bir çok dolandırıcı firma yada kuyumcu olabilir. Dolandırıcı ne demek biraz ağır olmadı mı? diyebilirsiniz. Artık kuyumcu, firma yada insanlar insanlara daha çok satış yapmak ve daha çok kar elde etmek için farklı farklı yöntemlere başvurmaktadırlar. Bu nedenle çok dikkatli olmalısınız.

Altınkonak olarak orijinal beyaz altın alımı ve satışı yapıyoruz. Uygun fiyatlı beyaz altın modellerimizin yanı sıra başka yerden aldığınız beyaz altınlarınızın gerçek olup olmadığını anlayabiliyoruz.