Pırlanta Satmak

Pirlanta 8k Ne Demek

Pırlanta Satmak

Pırlanta yıllar boyunca değişim göstererek oluşan elmaslardan alınan parçadır. Bu parça pırlanta olarak adlandırılmaktadır. Günümüzde tam bir sektör olan pırlanta sektöründe pırlantalar kesim, berraklık, rengi ve kesimi ile fiyatı belirlenmektedir.

Aşkın sembolü olarak adlandırılan pırlanta unutulmaz anların en büyük hediyesidir. Evlenecek çiftler, evlenenler, sevgililer özel günleri için eşlerine pırlanta almaktadırlar. Türkiye’de bir çok pırlanta satıcısı ve kuyumcusu bulunmaktadır. Pırlanta konusunda hiçbir bilgimiz olmadığı için her hangi bir pırlantacıdan girip satın alabiliyoruz.

Bu durumda pırlanta satın aldığımız firmanın güvenirliliği çok önemli her kuyumcu  yada pırlantacı size doğruyu söyleyemeyebilir yada çok yüksek fiyatlarla pırlanta satabilir. Altınkonak olarak gerçekleri bu gibi blog yazılarımızda insanları bilgilendirmek adına çalışıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Pırlanta Yüzük Nasıl Anlaşılır?

Pırlantanızın Gerçek Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Pırlantacıdan yada kuyumcudan satın aldığınız pırlantanın gerçek olup olmadığını anlamanız için bazı yöntemler internette dolaşmaktadır. Ancak ne kadar sağlıklı bit yol bilinmez ama pırlantanın gerçek olup olmadığı sadece özel cihazlarla profesyonel bu işten anlayanlar yapabilir. Altınkonak olarak başka bir yerden aldığınız pırlantanın gerçekliği değerini kolayca anlıyoruz.

Sertifikasız Pırlantamı Satabilir miyim?

Uluslararası sertifikası bulunmayan pırlantanızı satmak zordur. Satabilirsiniz ancak çok ucuza gidebilir ölü fiyatına sizden alabilirler. Firmamızda sertifikasız pırlantayı uygun fiyatlara almaktadır. Ancak diğer pırlanta ve kuyumcuların verdiği fiyatların üstünde fiyatlar vermek için çok çalışıyoruz.

Pırlantamı Nasıl Yüksek Paralara Satabilirim?

Pırlantanızı ucuza aldınız ancak yüksek fiyata satmak istediğinizde bu çok zordur. Her hangi bir işlem yapamayacağınız için yapmanız gereken tek şey pırlanta alırken uluslararası HRD ve GIA sertifikasına sahip pırlantaları almalısınız. Uluslararası sertifikaya sahip pırlantalar sertifikasız pırlantalara göre daha yüksek paralara satabilirsiniz.