14 Ayar Altın İyi midir?

14 Ayar Altin Iyi Midir

Atom numarası 79 olan ve periyodik cetvelde Au sembolü ile gösterilen Altın yüksek yoğunluğa sahip bir elementtir. Altın kolay kolay tepkimeye girmeyen çok kararlı bir elementtir. Hava ve su temasından etkilenmeyen Altın paslanmaz, kararmaz. Saf haldeyken yumuşak olan altın kolayca yumuşadıktan sonra kolayca şekil verilebilir.

Altın nadir ve değerli bir elementtir. Ekonomiler için oldukça önemli ölçüde etkileyen önemli bir madendir. Türklerin altın işletmeciliği ve madenciliği önemli bir yeri vardır. Gümüş ve bakırdan sonra en çok iletkenliğe sahip elementtir.

14 Ayar Altın Değeri

Altın’da 14 ayar demek %58 saf altın demektir. %58 altın diğer yüzdesi ise farklı maddeler katılarak oluşturulmuştur. Altın takıda 14 ayar aşağısında değer çok daha düşerken 14 ayar üstünde ise değeri ve saflığı artmaktadır.

Kuyumcular bu detayı size asla söylemez çünkü böyle bir şeyi söylemek kuyumcuyu zora sokabilir. Tabiki yasal olarak değil müşteriyi kaçırma açısında olabilir. Ancak Altınkonak olarak sizlere gerçekleri sizlere yansıtarak aradaki tüm endişeyi ortadan kaldırmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Altın Nasıl Anlaşılır?

Altınkonak olarak sizlere uluslararası alanda geçerli olan garantili yatırımlık altınları sunuyoruz. Ürünlerimiz üzerinde bulunan karekod ile kendinizi güvende hissedeceksiniz. Yatırımlık yada takı amaçlı alacağınız altınlar Altınkonak garantisi altındadır. İster online istersenizde mağazadan aldığınız altınları 1 ila 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz.