Pırlanta Satarken Değer Kaybeder mi?

Pirlanta Satarken Deger Kaybeder Mi

Pırlantalı bir ürün bozdururken pırlantam değer kaybeder mi? Sorusuna bir kaç örnekle cevap vereceğim.

Pırlanta ticaretinde özellikle son kullanıcıya ürün satıldıktan sonra insanlar pırlantalarını geri satarken zarar edip etmeyeceğinden emin ve bilgi sahibi değillerdir. Pırlanta satarken değer kaybı firmadan firmaya veya satın aldığınız kuyumcuya göre değişmektedir. Eğer pırlantanızı aldığınız yer meşhur markalardan biriyse değer kaybı, satın aldığınız ₺ fiyatı üzerinde %50 %60′ lara kadar çıkmaktadır. Eğer kuyumcudan aldıysanız  ve sertifikası firmanın kendi bastığı sertifika ise bu sertifikasının piyasada hiç bir geçerliliği yoktur, hatta pırlantanın gerçekliğininde bir kanıtı yoktur. Ürünü bozduruken size sadece altın bedelini geri dönüşüm olarak sunabilir pırlantanıza bedel dahi ödemek istemeyebilirler. (Kuyumcuda pırlanta alınmasını tavsiye etmiyoruz) Eğer pırlantanızı Uluslararası HRD veya GİA serifikalı aldıysanız, aldığınız sertifika dünyanın neresine giderseniz gidin geçerlidir. Çünkü uluslar arası laboratuar sertifika pırlantanın gerçek kimliğidir. Uluslararası sertifikalı pırlantayı elden çıkarmanız daha kolaydır ve daha az değer kaybettirir.

Ürünlerimizi  https://www.altinkonak.com.tr/urun-kategori/pirlanta/pirlanta-yuzukler/?logo=levona inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:https://www.altinkonak.com.tr/pirlanta-rehberi/pirlanta-sertifikasi/

Pırlanta’da Kullanılan Oyunlar ve Kuyumcu Hileleri

Hatta zamanla pırlantanız dolar kuruna endeksli olduğu için fiyatında artış durumu dahi olabilir. Aslında pırlanta alırken ilk baştan iyi araştırmak ve fiyatına aldanmamak gerekiyor. Ucuz olarak aldığınız her ürün satarken başınıza bela olabilir. Eğer pırlantanızın az değer kaybetmesini istiyorsanız öncelikle 4C pırlanta kuralını öğrenerek almanızı öneririz. Çünkü piyasada satış yapan firmalar kendi düzenledikleri sertifikalarda kesim değerlerini, renk değerlerini ve iç temizlik özelliklerini ürünün olduğundan daha yüksek yazarak satmaya çalışmaktadırlar. Pırlantalı ürünlere değerinden yüksek bir bedel ödediğiniz takdirde, ilerleyen zamanlarda ürününüzü bozdurmak isterseniz kaybınız ciddi anlamda sizi çok üzecektir. Bu nedenle firmamız AltınKonak olarak satışa sunmuş olduğumuz tüm pırlatalalı ürünlerimizde uluslararası HRD sertifikası çıkartılmıştır ve özellikle tektaş pırlantalı ürünlerimizin tamamında (pırlanta çok taşlı ürünler hariç) HRD sertifika seri kodu pırlanta taşındaki kemer’e lazerle işlenmiştir siz değerli müşterilerimize servis esnasında gösterilir, pırlanta ve sertifika eşleştirilerek teslim edilir. Buda tüm pırlantalı ürünlerimizin gerçek olduğunun kanıtıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sertifikalı Pırlanta Bozdurmak

Pırlantanızın Satarken Değer Kaybını Etkileyen Faktörler

  • Pırlanta takılarınızı nasıl ve nereden aldınız?
  • Pırlanta takılarınızı nasıl ve nerede satacaksınız?
  • Pırlantayı uluslararası sertifikalı olmasına veya olmamasına
  • Aldığınız pırlantanın kalitesinin kötü olmasına(Taşların pikeli olması veya kesimi kötü olması değerini çok düşürür.)

Bunlara dikkat ettiğinizde sizler de en iyi fiyatlara pırlantanızı alabileceksiniz. Pırlantanızı en iyi fiyata satmak istediğinizde sizlere Altınkonak firmamızı tavsiye ediyoruz. Pırlantanızı nereden alırsanız alın mutlaka bizlere getirin. Firmamız sizlere en iyi fiyatları sunmaktan gurur duymaktadır.